Dizi Haberleri

Marvel’ın Cloak and Dagger Çizgi Romanı, Televizyon Dizisi Oluyor

cloak-and-dagger-banner

Tanrım sana geliyorum! Daha birkaç gün önce bir arkadaşımla yaptığım Marvel muhabbeti sırasında; “Ya aslında Jessica Jones, Daredevil, Agents of SHIELD falan hikaye, Cloak and Dagger ikilisinin dizisi yapılacak o zaman gör curcunayı” demiştim.

Üstün Marvel kişiliğim yüzünden Marvel Comics uzun zamandır beni takip ediyor olacak ki yaşadığım her yere dinleme cihazı yerleştirmiş ve fikrimi çalmış! Evet doğru duydunuz, Variety’nin yaptığı habere göre Freeform kanalı -Ocak 2016’ya kadar ABC Family adıyla biliniyordu- Marvel’ın ikon ikililerinden Cloak and Dagger’ın televizyon dizisini yapmaya hazırlanıyor!

Variety’nin haberine göre Freeform kanalı, yapacakları Cloak and Dagger dizisinin diğer Marvel dizilerine göre birazcık daha genç kitleye hitap edeceğini, Tyrone ve Tandy ikilisinin arasındaki ilişkiye odaklanacağını söylemiş.

cloak-and-dagger-resim

Cloak and Dagger Kimdir, Nedir?

Pekala siz araştırma zahmetine girmeden bizim iki ergeni sizlere anlatalım!

Tyrone Johnson isimli fakir arkadaş yaşadığı bir travma sonucu yaşamakta olduğu Boston’dan kaçıp New York’a gelir. Burada Tandy Bowen isimli zengin sarışın kızla tanışır ve kısa sürede çok yakın arkadaş olurlar. Bu arkadaşlıkları fazla uzun sürmez zira çılgın kimyager Dr.Simon Marshall bu iki arkadaşı kaçırıp üzerlerinde D-Lite adını verdiği özel bir eroini dener. Simon bu formülü daha önce de sokaktan topladığı kimsesiz çocuklar üzerinde denemiş ama hepsi ölümle sonuçlanmıştı.

cloak_and_dagger_by_pgandara-d6pcb7n

İlginç bir şekilde D-Lite formülü bizim ikiliyi öldürmüyor ve çılgın profesörün ininden kaçmayı başarıyorlar. Ancak her şey bu andan sonra başlıyor. Tyrone kısa zaman sonra vücudunun alt kısmının tamamen “boşluğa” dönüştüğünü ve içinde yaşam gücü ve ışık barındıran her şeye karşı durdurulamaz bir açlık hissettiğini fark eder. Bedeni, saf negatif enerjiden oluşan Darkforce düzlemine doğrudan bağlanmıştır.

Tandy ise vücudunda normal bir insandan çok daha fazla yaşam kuvveti olduğunu ve bu kuvvetin sürekli yenilendiğini, eğer bu fazla yaşam gücünü boşaltmazsa da öleceğini fark eder. Tandy’nin bu gücü saf pozitif enerjiden oluşan bir düzlem olan Lightforce –Işıkkuvveti- düzleminden gelmektedir.

Tandy gücünü iki şekilde boşaltabildiğini öğrenir; ilki bu yaşam gücünü saf ışık enerjisi haline getirip parmak uçlarından son derece ölümcül olabilecek “ışık hançerleri” fırlatarak. Bu hançerler eğer Tandy isterse rakibinin tüm yaşam gücünü boşaltarak onu anında öldürebilecek kadar güçlüdür. İkinci yol ise sadık dostu Tyrone’a düzenli olarak içindeki yaşam gücünü aktarmak. Böylece Tyrone’un da ışığa ve yaşam gücüne olan açlığını bastırabilmektedir. Aynı zamanda içindeki yaşam gücünü kullanarak başta uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere kişi içindeki pek çok hastalığı yok edebilmektedir.

cloak-and-dagger-resim2

Tyrone’un gücü ise çok daha karanlık. Kendisi Marvel’da sadece bir avuç kişinin erişebildiği Darkforce -Kara Kuvvet- boyutuna doğrudan bağlıdır. Darkforce düzlemi tamamen negatif enerjiden oluşan, ne maddi ne de uhrevi bir yerdir. Tyrone bu düzleme doğrudan bağlı olduğundan ötürü içinde ışığa ve yaşam gücüne karşı bastıramadığı bir açlık vardır.

Tyrone’un vücudunun alt kısmının boşluk olduğundan bahsettik. Mecazi konuşmuyorduk! Tyrone’un bedeninin alt kısmı doğrudan Darkforce düzlemine açılan bir geçittir aslında. Düşmanlarını bu geçit aracılığıyla Darkforce düzlemine hapsedip yaşam güçlerini emerek açlığını bastırmaktadır. Yine aynı yöntemi kullanarak kendisi ve yakınındaki pek çok kişiyi –rekoru 150- Darkforce düzlemine kısa bir süreliğine sokup çıkartarak çok ama çok uzun mesafeler kat edebilmektedir. Ayrıca Darkforce düzlemindeki karanlığı çekip etrafına yayarak çok geniş bir alanda normal bir gözün delemeyeceği yoğunlukta bir karanlık örtüsü yaratabilir. Bu karanlık negatif enerjiden oluştuğu için kısa süre maruz kalanlar başta korku ve soğukluk hissederler. Gereğinden fazla maruz kalırsanız aklınızı kaybedersiniz.

cloak-and-dagger-resim3

Gördüğünüz üzere birbirine tamamen zıt ama birlikte çalışan iki güçten bahsediyoruz. Tyrone ve Tandy – Pelerin ve Hançer- hayatlarını uyuşturucu satanları durdurmaya adamışlardır. Diğer bildiğimiz süper kahramanlardan farkları, uyuşturucu satan birini gördüklerinde ona zarar vermeden etkisiz hale getirmeye uğraşmazlar. Aksine doğrudan öldürmek amacıyla savaşa girerler. Gencecik bedenleri ve ruhları zehirleyen kimselere karşı tahammülleri yoktur. Başta Spider-Man olmak üzere pek çok kahraman onları bu “katilce” eğilimlerinden uzaklaştırmaya çalışsa da çok fazla bir başarı elde edememişlerdir. Yine de zamanla Dagger daha az acımasız olmuş ancak Cloak’ta hiçbir değişiklik olmamıştır.

Gördüğünüz üzere, öyle sıradan “ergence” bir gençlik dizisi beklemiyor bizi. Kan, vahşet, işkence öğelerini barındıran, bugüne kadar görmediğimiz türde bir Marvel dizisi bekliyor bizleri.

Dizimizin senaristi de dahil olmak üzere kadrosu henüz şekillenmedi ancak yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız, merak etmeyin! O zamana kadar takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Efsanesi Star Trek Yeniden Dizi Olarak Karşımıza Çıkıyor

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. aynen bu “gençlik” kısmı hevesimizi kursağımıza tıktı ama ne bileyim bir bakılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.