Dizi Haberleri

Marvel’dan 4 Yeni Dizi!

Marvel Netflix Dizi banner

Marvel’ın son yıllarda ekranlardaki başarısı giderek arta dursun, kendileri durmaya niyetli değilmiş gibi gözüküyor!

Marvel’ı birkaç yıl önce satın almış olan Disney’in CEO’su Bob Iger, dünyanın en büyük online televizyon sitelerinden olan Netflix ile yaptıkları son anlaşmada 4 adet yeni karakter içeren mini seri belirlediklerini söyledi. Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve Iron Fist!

Öncelikle söylemekte yarar var. Netflix ile yapılan bu anlaşmayla içerisinde Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve Iron Fist bulunan çizgi dizi serileri sadece online olarak yayınlanıcak ve Netflix’ten bir şeyler izleyebilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Daredevil ve Luke Cage
Daredevil ve Luke Cage

Online Hollywood’un son yıllarda patlama yaptığını belirten Iger yaptıkları bu anlaşmanın Netflix için çok kârlı, Marvel içinse yepyeni bir alanda daha önce gösteremedikleri karakterleri gösterebilme fırsatını yaratacak. Şu bir gerçek ki Marvel çizgi romanlarında Daredevil, Luke Cage ve Iron Fist diyince herkes bir durur. Çünkü hepsi tamamen yakın dövüş yeteneklerine güvenen, sokaktan gelme (Iron Fist hariç) karakterlerdir ve çizgi roman okurları tarafından çok sevilirler. Daredevil filminin istenen sükseyi yapamaması ve bu karakterleri bir filme ya da diziye koyamamaları sebebiyle Marvel, Netflix aracılığıyla bu karakterlerinide izleyicilere sunarak büyük bir çıkış yapmayı hedefliyor.

Netflix’in Baş İçerik Editör’ü Ted Sarandos, “Disney ve Marvel’la birlikte çalışarak televizyon alanındaki etkinliklerimizi bunun gibi yaratıcı projelerle daha yüksek seviyelere çıkaracağız,” açıklamasını yaptı.

Hemen söyleyelim, bu karakterlerle ilgili yapılacak mini seriler film olmayacak. Marvel ve Netflix, 4 adet mini seri hazırlayacak ve her biri 13 bölüm olacak ve ekstra bir mini seri daha olacak. 4 adet mini seri sırasıyla; Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage’i anlatacak. Ekstra yayınlanacak mini seride Avengers benzeri bir örgütlenmeyi oluşturan ve bu 4 karakterin bulunduğu The Defenders ekibini anlatacak. Ayrıca not düşelim, The Defenders normalde kurucusu Dr. Strange olan başka bir Marvel ekibidir ancak mini seride yukarıda saydığımız 4 karakteri içeren apayrı bir ekip olarak karşımıza çıkacaklar.

Seriler 2015’de başlayacak ve 2016’da Netflix, Amerika’da Walt Disney Stüdyoları’nın (Disney, Disney Animation Studios, Pixar, Marvel Studios, Disneynature ve Lucas Film) en büyük yayımcısı olmuş olacak.

Karakterleri bilmeyenler için kısaca analiz etmek gerekirse;

DaredevilDaredevil: Çoğu kişinin bir yerlerden duyduğu genellikle “Korkusuz” olarak bilinen süper kahramanımız. Marvel’da Street Level ( sokaklarda savaşan) en büyük karakterlerden biridir. Küçüklüğünde geçirdiği kaza sonucu “görme” yetisini kaybetmiş ancak “ baya baya görme” yetisini kazanmıştır. Gözleri görmesede diğer tüm duyuları “aşırı” gelişmiştir. Bunun dışında dövüş yeteneklerini söylemeye gerek bile duymuyoruz ve çalışma azmini yitirmeyerek eşit ağırlık birincisi olarak hukuk fakültesi kazanmış New York’taki en başarılı avukat olmuştur. Duyularının gelişmişliğini anlatmak gerekirse: Dokunuşuyla kağıt üzerindeki mürekkeplerin kalınlığını bile hissedebilir, dokunduğu cesetlerin ne kadar uzun süredir öldüğünü ısı kayıplarından anlayabilir ve geniş bir çevredeki tüm varlıkların sıcaklıklarını hissedebilir. Koku duyusuyla her tür canlıyı kendilerine has kokularıyla ayırt edebilir, hatta kişiler kokularını gizlemek için önlemler almış olsa bile yinede onları tanıyabilir. Tad alma duyusu o kadar gelişmiştirki ağzına bir avuç tuz alsa kaç tuz tanesi olduğunu söyleyebilir ( daha önce yaptıda). Ve son olarak duyma yetiside aşırı gelişmiştir. Ses geçirmez duvarların arkasındaki insanların bile neler konuştuğunu duyabilir, kendisi başta olmak üzere çevresindeki herkesin nefes alış verişleri, kalp atış hızları, kan dolaşımı ve fiziksel her türlü haraketlerini duyabilir vs vs.

Luke CageLuke Cage: Marvel’daki nadir zenci süper kahramanlardan biridir ( sebebini sormayın). Amerika’nın zenci mahallelerindeki zorlu bir hayattan sonra(hapse girip çıkmışlığıda var tabii ki) bir dizi olay sonucunda süper insan gücü ve dayanıklılığı kazanmıştır.Yani kendiside Street Level karakterlerden birisidir. Derisi o kadar güçlüdürki  200 kiloluk TNT bombasının ortasındayken havaya uçurulsa bile çizik bile almaz. Aşırı kuvvetlidir ve normal bir insanın üç katı hızla iyileşir.

Jessica JonesJessica Jones: Çok genç bir karakterdir ve biraz sönük kalmıştır. Süperkuvvet, dayanıklılık ve uçma yeteneği vardır. Klasik radyoaktif malzemenin üzerine boşalması yoluyla güçlerini kazanmıştır. Genç olduğu için başlarda epey sıkıntı çekmiştir ve çizgi roman serilerinde çok karşımıza çıkmamıştır. Ancak Daredevil ile olan arkadaşlığı ve Luke Cage ile olan duygusal yakınlaşması onu tekrar ön plana çıkarmıştır. Avengers ile talihsiz bir geçmişi olsada onlarlada arayı düzeltmiş hatta bir kaç operasyonda birlikte çalışmışlardır.

Iron FistIron Fist: Kendisi görünüş olarak bizim gibi insanların yaşadığı başka bir dünyadan gelmektedir – mini serilerde o gerçeklikte yaşadıklarıda anlatılacak-. Kendisi FRP tabiriyle bir Monk (keşiş)tir. Kung-Fu konusunda dünyadaki en kıdemli dövüşçülerden biridir ve  Ki adı verilen bir enerjiyi kullanarak vuruşlarını ölümcül yapabilir. Kendisi bizim dünyamıza geldikten sonra Luke Cage ile çok sıkı bir dostluk geliştirmiştir öyle ki çok defa birbirleri için kendi hayatlarını riske atmışlardır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Superman Dizisi Krypton'dan Heyecan Yaratan Görseller

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sencer’ciğim dahi anlamına gelen de’leri ayırır mısın? Dilbilgisi biraz zayıf olmuş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.