Dizi Haberleri

Locke & Key Dizisinin Yayıncısı Belli Oldu

IDW Publishing çatısı altındaki en sevilen başlıklardan biri olan Locke & Key çizgi roman serisinin, televizyon ekranlarına geleceğini biliyorduk. Şimdi dizinin yayın haklarını alan kanal da açıklandı.

Yayın hakları Netflix tarafından alınan seri, ilk defa televizyon izleyicisi ile buluşacak.

Netflix, serinin uyarlama haklarını bu yaz başında, seriyi ekranlara getirme girişimini rafa kaldıran Hulu’dan almıştı. Yeni IT’in yönetmeni Andy Muschietti tarafından yönetilen ve Hulu’ya gösterilen pilot bölüm, uyarlamanın el değiştirmesi ile çöpe gitti ve tamamen yeni bir oyuncu kadrosu ile yapım ekibi oluşturulmaya başlandı. Yine de yeni ekipte, Hulu uyarlamasında da bulunan isimleri göreceğiz. Örneğin yapım ekibinde, pilot bölüm üzerinde çalışan Carlton Cuse yer alacak. Ayrıca Star-Crossed ile ismini duyuran senarist Meredith Averill de projeye katılan isimler arasında. Yazar Aron Eli Coleite ve çizgi roman serisinin yazarı Joe Hill de yapımcılığı üstlenecekler.

► Locke & Key Dizi Uyarlamasına IT Filminden 3 Transfer

Joe Hill’in kaleme aldığı ve çizimlerini Gabriel Rodriguez’in yaptığı Locke & Key’in televizyon ekranlarına taşınması fikri ilk olarak tam 8 yıl önce gündeme gelmişti. Üç kardeşin, büyülü anahtarların gizemini çözmeye çalıştıkları korku serisinin hem televizyon hem de sinema uyarlaması fikirlerine yıllar içerisinde Steven Spielberg gibi isimler bile dahil oldu fakat uyarlama bu yaza kadar bir türlü ivme kazanamadı. 2011 yılında çıkan ortalama bir film uyarlamasının ardından Hulu devreye girmiş olsa da proje en sonunda Netflix’e geçti.

Dizinin izleyiciler ile buluşması için kesin olarak bir tarih belirlenmemiş olsa da şuan için 2019’dan önce olması pek muhtemel görünmüyor.

İlginizi Çekebilir  Stranger Things'in Yeni Sezonunda Eleven Dönüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu