Dizi Haberleri

Legion, 3. Sezonuyla Birlikte Ekranlara Veda Edecek

FX‘in sevilen Marvel dizisi Legion, bu sene yayınlanacak olan 3. sezonu ile birlikte ekranlara veda edecekmiş.

The Hollywood Reporter’ın yakın zamandaki bir haberine göre dizinin 2019 Haziran ayında yayınlanacak 3. sezonu ile final yapacağı bildirildi.

Legion dizisinin yapımcısı Noah Hawley ise “En başından beri akıllarında 3 sezonluk bir hikaye olduğunu ve Haziran ayında yayınlanacak final sezonu ile bu ilk fikirlerine sadık kalacaklarını” söylemiş.

Legion konusunda ne düşünürsünüz bilemem ancak televizyonda yayınlanmış en uçuk fikirlerden birisi olduğu kesin. Özellikle çekim teknikleri, karmaşık kurgusu ve hayal gücümüzün sınırlarını zorlayan sahneleriyle oldukça ilginç ve eğlenceli bir seyir zevki sunuyor. 

Bu güzel dizinin fazla uzatılmadan, yapımcıların en başından beri akıllarındaki hikayeyi anlatıp tadında bırakılmasının ise oldukça güzel bir hamle olduğunu düşünüyorum. Özellikle günümüzde tutan çoğu dizinin sünger gibi uzatıldığını düşünürsek bu kararın değeri bir kat daha artıyor.

Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz‘in  Marvel çizgi romanından uyarlanan Legion‘da alıştığımızdan çok daha farklı bir süper kahraman hikayesi izliyoruz. Dan Stevens‘ın canlandırdığı David Haller karakteri şizofren olduğunu sanmaktadır ancak zamanla gelmiş geçmiş en güçlü mutantlardan birisi olabileceğini keşfeder.

Özel güçleri olan bir grubun da yardımıyla özgürlüğünü elinden alan kötü bir mutant ile mücadele etmeye başlar.  Bu süreçte de zihninin ve algılarının sınırlarını tahmin bile edemeyeceğinden fazla zorlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Javicia Leslie'li İlk Batwoman Görseli Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu