Dizi Haberleri

Kara Kule Dizisi Amazon’a Emanet

2017 yılının en tartışmalı filmlerinden biri de şüphesiz ki Stephen King’in kült serisinden uyarlanan The Dark Tower (Kara Kule) filmiydi. Filmin aldığı yoğun olumsuz eleştirilerin ardından ilk olarak 2016 yılında duyurulan Kara Kule dizi uyarlamasının geleceği de belirsizleşmişti.

Birçoğumuz, filmin başarısızlığının dizi uyarlamasını da etkileyeceğini ve uyarlamanın, izleyiciler ile buluşmayacağını düşünüyorduk. Belli ki yanlış düşünmüşüz çünkü Kara Kule dizisi tüm olumsuzluklara rağmen izleyici ile buluşacak!

Deadline’ın haberine göre dizinin yapımcılığını, geçtiğimiz sezonlarda başarılı işleriyle izleyicileri mutlu eden Amazon üstleniyor. Amazon’un merak uyandıran diğer dizi uyarlaması projeleri arasında Yüzüklerin Efendisi, Diskdünya, Culture serisi ve Neal Stephenson’ın Snowcrash eseri de yer alıyor.

Filmin yönetmeni Nikolaj Arcel’in verdiği demeçlere göre dizi, kitaplara yoğunlaşacak. Geçmişe dönük olan dizi özellikle de Silahşor ile Büyücü ve Cam Küre kitaplarına odaklanacak. Ayrıca filmin aksine, kitaplara tamamen sadık kalınacak.

Stephen King’in en sevilen işlerinden biri olan Kara Kule serisine izleyiciler bir şans daha verir mi bilmiyoruz ama umarız ki Amazon’un dizi uyarlaması, filmin yarattığı hayal kırıklığını telafi edecek bir başarı sergiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Stephen King Eserlerinin Kara Kule ile Bağlantısı

İlginizi Çekebilir  Dane Cook, Mortal Douchebag Olarak American Gods Setine Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu