Dizi Haberleri

İbrahim Tatlıses Filminde Doctor Who Müziği

Doctor Who - 50 özel bölüm banner-2

Bu nasıl gözümüzden kaçar dediğimiz bir detay daha Reddit’in sayfalarında ortaya çıktı. 1989 yapımı Ceylan filmindeki müziği duyunca oldukça şaşıracaksınız.

Oksal Pekmezoğlu tarafından yönetilen 1989 yapımı Ceylan filminin baş rolünde İbrahim Tatlıses oynuyordu. Yeşilçam’ın artık o büyülü havasını yitirdiği yıllarda, birçok ses sanatçısına film çekmek modaydı. Bu film de onlardan biriydi aslında.

Reddit’teki Belgarionx isimli kullanıcı tarafından keşfedilen detayda, filmin bir bölümünde Doctor Who’nun eski sezonlarında kullanılan açılış müziği kullanılıyor. O dönem ya da daha öncesine baktığımızda batı kültürüne yerleşmiş birçok grubun parçası, telif ödenmeden filmlerimizde kullanılmış. Pink Floyd’dan tutun da, Metallica’ya ya da televizyon dizilerinin müziklerine kadar birçok araklamayı filmlerde duyabilirsiniz. Ama bu detay cidden beni şaşırttı.

Videonun YouTube’a 2013 yılında yüklenmiş olması güvenilirliğini de biraz sorgulatıyor aslında. Çünkü bu büyük bir şaka da olabilir. Eğer yarın öbür gün Ceylan filmini televizyonda yakalarsam, artık baştan sona izlemek zorundayım.

İlginizi Çekebilir  8-Bit Game of Thrones Açılış Müziği

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu