Dizi Haberleri

George R. R. Martin Cephesinde Bombalar Bitmiyor! Yazar, HBO İle Yeni Bir Dizi İçin Anlaştı!

bilimkurgu-banner-700

Her ne kadar zihinlerimizde fantastik edebiyatın soğukkanlı katili olarak yer etmiş olsa da, yüreklerimizi fethetmeyi başaran George R.R. Martin‘in Game of Thrones’un beşinci ve altıncı sezonlarının yazar kadrosunda yer almayacağını öğrendiğimizde hepimiz kalplerimizde ince bir sızı hissetmiştik; ama bu meğerse bu sızıya hiç de gerek yokmuş.

George R.R. Martin, geçtiğimiz günlerde HBO ile yeni bir diziye başlamak için anlaştığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda yeni projesinden bahseden yazar, ayrıca bizleri A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Şarkısı) serisinde de akıllara gelmeyecek bir sürprizin beklediğini söyledi.

george-rr-martin

Yazarın geçtiğimiz günlerde Entertainment Weekly dergisinde yayınlanan röportajında belirttiğine göre, “Captain Cosmos” adını taşıyan yeni dizisi, televizyonun altın çağının başlangıcı olan 1949 yılında geçiyor ve hayalperest fakat cesur, genç bir yazarın kimsenin anlatmaya dahi yanaşmayacağı bilimkurgu hikayelerini anlatan bir diziyi kaleme almasını konu ediniyor.

captain-cosmos

Gelelim Martin’in bizi yerlerimizden hoplatacak “sürpriz”ine. Söz konusu kişi George R.R. Martin olduğunda tedirgin olmamak elde değil. Yazarın sözleri de pek içimize su serpmiyor doğrusu. Martin, daha önce hiç bu açıdan düşünmediği bir karakterle ilgili büyük ve şaşırtıcı bir sürprizin bizi beklediğini söylerken, bu sürprizin biz okuyucuları “delirteceğini” fakat “buna bayıldığını” eklemekten de geri kalmıyor. Pek iç açıcı gözükmüyor, değil mi?

Martin, aklındaki çeşitli hinliklerle eğlenirken biz hayranlarına da beklemekten başka yapacak bir şey düşmüyor. Ama gerek kitapla ilgili sözleri, gerek açıkladığı yeni projesiyle, şimdiden onu uzaktan yakından takip eden herkese gün saydırmaya başlamış durumda.

Acaba George R.R Martin, Fallout 3’te tabelalarda gördüğümüz retro-fütüristik Captain Cosmos karakterinden esinlenmiş olabilir mi?

captain-cosmos-fallout3

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  WandaVision Spinoff'u Agatha Harkness'ın Çekimleri Ocak 2023'te Başlayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.