Edebiyat

George R.R. Martin, Game of Thrones’un 6. Sezonunda Olmayacak!

george-r-r-martin

Game of Thrones dizisinin ve Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinin yazarı George R.R. Martin, dizinin altıncı sezonunu yazan senaryo ekibinde yer almayacağını duyurdu.

Time dergisinde yer alan habere göre, George R.R. Martin, Taht Oyunları (Game of Thrones) dizisinin bir sonraki sezonunda yer almak yerine serinin altıncı kitabını yazmaya odaklanacak.

İlgili Makaleler

Cuma günü kişisel blogunda yayınladığı “Buluşmalar ve İptaller” başlıklı bir yazıyla olayı duyuran Martin, “Bir ay kadar düşündüm taşındım ve Game of Thrones’un altıncı sezonunu yazmamaya karar verdim. Senaristler David Benioff, D.B. Weiss, and Bryan Cogman’ın iyi bir iş çıkaracağına güvenim tam. Enerjimi mümkün olduğunda Kış Rüzgarları’na (The Winds of Winter) adamam gerekiyor” dedi. Martin’in kitaba odaklanacağını daha önce buradan duyurmuştuk.

george-rr-martin

Şubat ayında dizinin beşinci sezonunda senaristlerin değişiklikler yaptığını söyleyen Martin, “Kitapta yaşamayı sürdüren bazı karakterler dizinin beşinci sezonunda ölecek. Herkes tetikte olsun. David ve D.B. fena halde kana susamış haldeler,” yorumunu yapmıştı.

İlginizi Çekebilir  Metro Serisinin Yazarı Dmitry Glukhovsky, İstanbul'a Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu