Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » George R.R. Martin’in Yeni Kitap İçin Her Şeyi İptal Etti

George R.R. Martin’in Yeni Kitap İçin Her Şeyi İptal Etti

george-rr-martin-banner

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin sadık okuyucuları, uzun süredir George R.R. Martin‘in The Winds of Winter (Kış Rüzgarları) isimli yeni kitabı bitirmesi için baskı oluşturuyorlar. Hatta dizinin kitabı yakalaması, kitabın hayranlarını biraz daha kızdırmış durumda.

George R.R. Martin ise bu okuyuculara cevap olarak, “Beni her sıkıştırdığınız zaman sevdiğiniz bir karakteri daha öldüreceğim,” diyerek esprili bir çıkış yapmıştı.

Martin, artık bütün zamanını The Winds of Winter -kendi verdiği kod isimle Son of Kong– kitabını bitirmeye ayıracağını açıkladı.

Son 5 senedir düzenli olarak katıldığı San Diego Comic-Con etkinliğine bu sene katılmayacağını belirten Martin, New York’ta düzenlenecek olan World Fantasy Convention‘da da yer alamayacağını belirtti.

Yaptığı açıklama, “Yapacak çok fazla şey var. Masamda bir sürü şey birikti. Son of Kong, bunlar arasında başı çekiyor,” dedi.

Eğer bu yazım süreci uzarsa muhtemelen kendisi daha pek çok etkinliği de pas geçmek zorunda kalacaktır ancak kitap okurlarına bir sürpriz yapabileceğini de belirtmeden edemiyor; “Eğer bu etkinliklerden önce THE WINDS OF WINTER kitabını tamamlayabilirsem fikrimi değiştirebilirim.” Bu durum da kitabın bitmeye yakın olduğunun sinyallerini bize verir nitelikte diye düşünüyoruz. Umarız 2015 sonundan önce kitap yayınlanmış olur.

İlginizi Çekebilir  Kıyamete 77 Gün Kala Dedektif Hank Palace, Zorlu Bir Görevin Peşinde - Gerisayım Kenti