Dizi Haberleri

Dungeons and Dragons Televizyon Dizisi Ne Anlatacak?

Sadece Dungeons and Dragons filmi değil, bir de TV dizisi üzerinde çalışılıyor. Serinin yazarı Derek Kolstad, projenin nasıl işleneceği konusunda ilk kez konuştu.

Yıllardır yeni bir Dungeons and Dragons filmi bekliyoruz. Hatta bu beklentilerimiz o kadar eskiye dayanıyor ki, sitede forum bölümümüz halen kullanılmaktaydı. Çok net bir biçimde hatırlıyorum, filmle alakalı hangi bilgi kırıntısını elde edersek paylaşıp heyecanlanıyorduk.

Şu günlerde Dungeons and Dragons filmine hiç olmadığımız kadar yakınız. Film, Jonathan Goldstein ve John Francis Daley ellerinde hazırlanacak. Sağlam bir oyuncu kadrosu da uyarlamada boy gösterecek. Bu bilgileri zaten sıkı bir FRPNET takipçisiyseniz, siz de takip ediyor olmalısınız. Ancak bir de Dungeons and Dragons TV Serisi projesi var. İşte bu gözden kaçmış olabilir.

İlgili Makaleler

2020’nin sonlarına doğru Hasbro‘nun, filmle beraber tanıtımını yapabilecekleri bir dizi çekmek istediği yönünde haberler çıkmıştı. Dungeons and Dragons markası, hiç olmadığı kadar popüler halde. Hasbro ve markanın yaratıcısı Wizards, daha büyük kitlelere erişmek adına markayı da büyütmeyi amaçlıyor. Dizi de bu yoldaki önemli adımlardan biri olacak.

Dungeons and Dragons Senaristi, Dizi Hakkında Açıklama Yaptı

Derek Kolstad

Daha öncesinde Dungeons and Dragons serisinin senaristinin Derek Kolstad olacağı açıklanmıştı. eOne ve Paramount tarafından ortaklaşa hazırlanan projenin senaryosu, John Wick‘in yaratıcısı Kolstad’ın elinde neye dönüşecek merak ediyorduk. Kolstad, ilk kez Collider‘a verdiği röportajda Dungeons and Dragons dizisinin daha kendi yağında kavrulan, içe dönük bir yapım olacağını belirtti.

İlk Star Wars filminde, Jabba the Hutt’ın ismini duyuyorsunuz ancak kendisini üçüncü filme kadar görmüyorsunuz. Bence Dungeons and Dragons’ın devasa ve kendisini sonuna kadar markaya dayamış takipçileri var. Onlara bir anda her şeyi verip “İşte istediğiniz her şey” diyemeyiz. Hikayeyi daha özel tutmanız gerekiyor.

Kolstad, filmin anlatımının Rambo: First Blood ya da Jaws‘a daha çok benzeyeceğini belirtiyor. Tabii buradaki benzetme, serinin bir aksiyon ya da gerilim üzerine değil. First Blood filminde, Rambo’nun tek başına macerasını görüyor ve o film evrenindeki önemini anlıyorduk. Jaws filminde ise sık sık köpekbalığı saldırılarını ve korkularını görsek de filmin ortalarına kadar Jaws’ı tam haliyle görmüyorduk. Dungeons and Dragons serisi de, Kolstad’ın açıklamasına göre dikkatli adımlarla büyüyen bir seri olacak.

Sonuçta anlatılabilecek onlarca hikaye var. Sadece Unutulmuş Diyarlar evreninde geçse bile onlarca sezon sürecek malzemeleri var. Bunu bir anda harcamak istemeyeceklerdir. Belki de birçok platform üzerinde, farklı yapımlarla Marvel Sinematik Evreni‘ne benzeyen bir Dungeons and Dragons evreni yaratırlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.