AYBABTUDizi Haberleri

Hasbro, Dungeons And Dragons Dizisi Çekmek İstiyor

Dungeons and Dragons markasının sahibi Hasbro, ünlü FRP sistemini dizi yapmak için yapımcı aramaya başladı.

Dungeons and Dragons markası son birkaç yıldır en iyi yıllarını yaşıyor desek yeridir. Yeni çıkan kitaplarla beraber popülerliğinin artmasının yanı sıra Larian Studios tarafından hazırlanan Baldur’s Gate 3 oyunuyla beraber dijital dünyada da tekrar konulmaya başlandı.

Hasbro, bir süredir Dungeons and Dragons markasını beyaz perdeye aktarmak için uğraşıyor. Ancak çalışmaların hiçbiri cevap vermedi. Ünlü oyuncak firması bu sefer de gözünü dizi dünyasına dikti.

Hasbro ve yatırımcılarıyla yapılan toplantının ardından DnD markasının lisanslanması için kolların sıvandığı öğrenildi. Hasbro CEOsu Brian Goldner, “Birkaç farklı yaklaşım üzerinde çalışıyorlar. Çünkü Dungeons and Dragons’ın ana hikayesinde bir TV dizisi için fazlasıyla içerik ve mitoloji var. Çok güçlü bir yanı olduğu kesin. Birkaç tane küresel ve yerel yayıncının Dungeons and Dragons markasıyla ilgilendiğini söyleyebilirim.” sözlerine yer verdi.

Goldner, açıklamasındaki devasa hikaye kısmında oldukça haklı. Dungeons and Dragons dev bir marka. Altında birçok farklı diyar ve bu diyarların içerisinde binlerce yıla bölünmüş hikayeler bulunuyor. Hangi birinden başlanacağı veya başlansa bile sıfırdan bir hikaye ile mi karşımıza çıkacağı tam bir muamma.

DnD film projesini beyaz perdede izleyemedik ama bakarsanız yıllar boyunca sürecek bir dizi haline getirilebilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.