Dizi Haberleri

Dune: The Sisterhood Dizisinin İmparatoru Belli Oldu

Dune: The Sisterhood dizisinin çekimleri devam ederken diziye yeni oyuncular dahil oldu. Corrino Hanedanı’nın lideri İmparator Javicco Corrino’yu Mark Strong‘un canlandıracağını öğrendik.

Mark Strong’u Stardust, Sherlock Holmes, Kick-Ass, Robin Hood, Kingsman ve The Imitation Game gibi filmlerdeki rolleriyle tanıyoruz. Bu dizide de harika bir iş çıkaracağına inanıyoruz. İmparatoru Strong canlandırırken eşi İmparatoriçeyi de çok sevdiğimiz Indira Varma‘nın canlandıracağını daha önce öğrenmiştik. Detayları buradan okuyabilirsiniz. Corrino Hanedanı dizide imparatorluğun sahip olduğu, pamuk ipliğine bağlı barış ortamını korumaya çalışacak.

Bu arada dizinin işlediği olaylardan 10.000 yıl sonrasını anlatan Dune Part 2’de Padişah İmparator IV. Şaddam’ı Christopher Walken canlandıracak demiştik. Bu ikisi birbirine karışmasın. Aralarında 10.000 yıl olan farklı imparatorlar bunlar.

Diziye dahil olan bir diğer oyuncular ve rolleri ise şöyle:

Chris Mason, Atreides Hanedanı’ndan Keiran Atreides‘i canlandıracak. Hanedanın en iyi kılıç ustalarından olan Keiran, hanedanına yakışır biri olmaya çalışacak. Ancak kraliyet ailesiyle kurduğu beklenmedik bir ilişki onu zor durumda bırakacak.

Jade Anouka ise Sister Theodosia‘yı canlandıracak. The Sisterhood’un yetenekli ve hırslı bir öğrencisi olacak. Geçmişi hakkında tehlikeli bir sırrı saklamaya çalışacak.

Travis Fimmel ise Desmond Hart‘ı canlandıracak. Onun da gizemli bir geçmişi olacak. Ve bu karizmatik asker the Sisterhood’un amaçları için İmparator’a yakınlaşmaya çalışıyor olacak.

Diziye dahil olduğunu daha önce duyurduğumuz Shalom Brune-Franklin‘in de rolü belli oldu. İmparatorluğa hizmet eden, iradesi güçlü bir Fremen olan Mikaela‘yı canlandıracak.

Sarah-Sofie Boussnina ise tahtın varisi olmanın sorumluluğu altında ezilen Prenses Ynez‘i oynayacak. The Sisterhood’un vahşi, soğuk ve öngörülemez öğrencisi Sister Jen‘i Faoileann Cunningham canlandırıyor. Aoife Hinds ise kendini dini için şehit etmekten çekinmeyen dindar Sister Emeline’i canlandırıyor. Son olarak the Sisterhood’un en genç üyesi Lila rolünü de Chloe Lea üstlenmiş.

Dune: The Sisterhood Ne Anlatacak ki?

Dizinin konusunu anlatıp başarılı yönetmen ve senarist kadrosunu da tanıttığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Ama özetle Paul Atreides’in hikayesinden 10.000 yıl önce Bene Gesserit tarikatının nasıl kurulduğunu anlatacak.

Dune dizi ve filmlerini çeken Legendary Entertainment stüdyosu ile Warner Bros. Dune serisi üzerine anlaşmazlık yaşadıktan sonra bu hafta yollarını ayırmıştı. O haberimize de buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak: Variety, Deadline, Nerdist

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.