Dizi Haberleri

Dead Boy Detectives Dizisinin Çekimleri Başladı

Neil Gaiman‘ın Sandman çizgi romanlarında yarattığı Dead Boy Detectives, kendi dizisiyle HBO Max‘e geliyor. Gaiman ilk bölümün ve senaryonun çok ama çok iyi olduğunu söylüyor.

“Çekimler başladıysa Gaiman ilk bölümün çok iyi olduğunu nasıl söyleyebiliyor?” diye sorgulayarak bu habere tıklayan dikkatli okurlarımız olacaktır. Açıklaması şöyle: HBO Max bu diziyi onaylarken alışılmadık bir yöntem uyguladı. Önce dizi için bir araya getirdiği ekiple dizinin ilk bölümünü (pilotunu) çekti. Sonra bunu yetkililere ve Gaiman’a gösterdi. Herkesten çok olumlu dönüşler alınca dizinin diğer 7 bölümünün çekilmesine onay verdi.

Dizinin son 7 bölümü onayını Nisan ayında almıştı. Ancak çekimler henüz başlıyor. Supernatural dizisinde de senaristlik yapmış olan Steve Yockey, Twitter hesabından çekimlerin başladığını duyurdu. Ona cevap veren Gaiman da hayranlarını heyecanlandıracak güzellikte yorumlar yaptı.

Çok iyi. Yani, gerçekten çok iyi. Pilot bölümü gördüm. Senaryoları okudum. Çok iyi. (Bana güvenmeniz gerekecek)

Dizinin detaylarını, oyuncu kadrosunu ve kamera arkası ekibini anlatan eski haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Karakterleri ve hikayeyi anlattığımız daha eski haberimiz de burada.

Fakat konuyu özetleyecek olursak:

İki çocuğun ruhu ölümlerinden sonra da dünyada kalmaya devam ediyor. Ve birlikte doğaüstü suçları araştırıyorlar. Onlara araştırmalarında bir de canlı bir kız yardım ediyor. Zira dedektiflik zaman zaman ölü olmayan birinin müdahalesine ihtiyaç duyuyor.

Edwin Payne 1916’dan beri ölü. 80 yılını cehennemde geçirdi ve kimsenin hayal dahi edemeyeceği dehşetlere tanık oldu. Charles Rowland ise yalnızca 1989’dan beri ölü. Bu cana yakın ve sevimli çocuk canlı neşesini korumak için çok çaba harcıyor. Fakat ölümünün ihmalkârlık ve aşırı soğuğun yarattığı hipotermiden olması ister istemez canını sıkıyor.

Dead Boy Detectives, ilk olarak Sandman’in 25. sayısında karşımıza çıkıyor. Yani Sisler Mevsimi adındaki dördüncü cildinde. Daha sonra Sandman’den bağımsız şekilde kendi serisine de kavuşuyor. Fakat biz yine de Sisler Mevsimi incelememizle çok yakın zamanda karşınızda olacağız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.