Dizi Haberleri

Neil Gaiman’ın Yarattığı Dead Boy Detectives Dizi Oluyor

Neil Gaiman‘ın Sandman‘de tanıttığı Dead Boy Detectives‘e odaklanan bir bölümlük dizi HBO Max ile geliyor. İki çocuğun ruhunun dünyada kalarak doğaüstü suçları araştırdıkları bu hikaye sevilirse dizi daha çok bölüme kavuşacak.

Edwin Payne 1916’dan beri ölü. 80 yılını cehennemde geçirdi ve kimsenin hayal dahi edemeyeceği dehşetlere tanık oldu. Charles Rowland ise yalnızca 1989’dan beri ölü. Bu cana yakın ve sevimli çocuk canlı neşesini korumak için çok çaba harcıyor. Fakat ölümünün ihmalkârlık ve aşırı soğuğun yarattığı hipotermiden olması ister istemez canını sıkıyor.

Dead Boy Detectives

Dead Boy Detectives’in kurucuları Edwin Paine ve Charles Rowland’ı, Sandman’ın 25. sayısında tanımıştık. Neil Gaiman’ın 1991’de yarattığı karakterleri Matt Wagner ile Malcolm Jones III görselleştirmişti. Karakterler sonradan DC Comics altında Dead Boy Detectives adıyla kendi çizgi roman serilerine kavuşmuşlardı. Bu mini çizgi roman serisi Toby Litt tarafından yazılmıştı.

Dead Boy Detectives Dizisi Detayları

HBO Max şu anda DC Comics’in Doom Patrol dizisini yayınlıyor. O hikayede de Edwin Payne ve Charles Rowland karakterleri yer alıyor. Dead Boy Detectives dizisinde hâlihazırda karakterleri canlandırmakta olan aktörlerin, Ty Tennant ile Sebastian Croft‘un yer alıp almayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yok.

Dizinin ilk bölümünü Supernatural dizisinde de çalışmış olan Steve Yockey yazacak. Hem Supernatural’da yer alan hem de Doom Patrol’da çalışan Jeremy Carver da kadroda yer alıyor. Baş yapımcı listesi kalabalık. Yockey ve Carver’ın yanısıra Berlanti Productions‘tan Greg Berlanti, Sarah Schechter ve David Madden da baş yapımcı olarak yer alıyor. Warner Bros. stüdyolarında çekilecek olan bölümün yönetmenin kim olacağı henüz belli değil.

Bölümün çekimleri Kasım ayında başlayacak.

Neil Gaiman

Dizinin ilk bölümünden sonra tüm serinin diziye uyarlanması kararı verilebilir. Öyle olursa bu Neil Gaiman’ın devam eden beşinci uyarlaması olacak. Yazar şu anda Amazon ile Good Omens‘ın ikinci sezonu için iş birliği yapıyor. Anansi Boys dizisinin çekimleri devam ediyor ve Neil Gaiman’a göre American Gods da devam edecek. Netflix Sandman serisini yayınlamaya hazırlanıyor.

Gaiman’ın henüz ekrana uyarlanmamış birçok eseri var. Fakat bu temponun yazarı senaryo yazımıyla çok meşgul etmesinden korkuyorum. Zira yazar 2017’den beri roman yayınlamadı. Yazarın 2017’den bu yana yalnızca 2 çocuk kitabı çıktı. Bunun yanı sıra dergilerde 5 kısa hikayesi yayınlandı. Rica ediyorum, meşgul etmeyin artık şu adamı… Kendisinden daha fazla roman okumak istiyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir dakika, baskıyı durdurun!! Haber içeriğinde şöyle bir bilgi var; “ve American Gods dizilerinin çekimleri devam ediyor. ” Bu bilgi gerçek mi? Ben mi kaçırdım dizinin iptal olmadığı bilgisini, yoksa yanlış bir yazım veya eksik/hatalı bilgilendirme mi?

  2. Merhaba, uyarınız için çok teşekkür ederim. Ne yazık ki American Gods dizisinden son haberler iptal edildiği yönünde. Fakat Neil Gaiman’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre dizi macerası henüz sona ermedi. Nasıl ya da ne zaman devam edeceğini bilmesek de yazarın bu açıklaması sebebiyle proje devam ediyor kabul ediliyor ve resmi olarak Gaiman’ın devam eden projeleri arasında da yer almaya devam ediyor. Cümleyi yanlış kurmuşum; sizin uyarınız sayesinde ifademi “Neil Gaiman’ın tweet’ine göre American Gods da devam edecek” şeklinde düzelttim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.