Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Arthur C. Clarke’ın Eseri Mini-Dizi Olacak

Arthur C. Clarke’ın Eseri Mini-Dizi Olacak

childhood-end

Tarihin gelmiş geçmiş en başarılı bilimkurgu yazarlarından birisi olan Arthur C. Clarke‘ın başarılı eseri “Childhood’s End“, dizi oluyor.

Eserin, toplamda 6 saatlik bir mini-dizi olması planlanıyor.

SyFy kanalında gösterilecek olan mini-dizinin yapımcıları da belli. Daha önce I am Legend (Ben Efsaneyim) ve Beautiful Mind (Akıl Oyunları) gibi başarılı filmlere imza atan Akiva Goldsman ile The Social Network (Sosyal Ağ) ve Captain Philips (Kaptan Philips) filmlerine imzasını atan Mike De Luca, projenin yapımcı koltuğunda oturacaklar.

Kitabı diziye uyarlayacak isim ise Matthew Graham olacak.

Pilot bölümün yönetmeni de açıklandı. Daha önce Sherlock ve Doctor Who dizilerinde de yönetmenlik yapan Nick Hurran, ilk bölümün yönetmenliğini üstlenecek.

childhoods-end

Kitap, ülkemizde de yıllar önce “Son Nesil” adıyla yayınlandı ancak şu sıralarda baskısı bulunmuyor. Yayınlanmış olan kitabın arka kapak yazısı şöyle;

Tanrısallar’ın dünyaya gelişi, Yeryüzü’nün tarihindeki en önemli ve etkileyici olaydı. Çünkü uzaydan gelen bu konuklar, beraberlerinde barış ve refahı da getirmişlerdi.

İnsanoğlu, daha ne isteyebilirdi ki?

İlginizi Çekebilir  Sideshow Collectibles'tan Gerçek Boyutlarında Baby Yoda!

Elli yıl içinde, insandan çok daha ileri olan bu yaratıklar, yoksulluğu, hastalıkları, savaşları ve korkuyu Yeryüzü’nden silip atmışlardı…

Ama bu Altın Çağ, birdenbire sona erecekti… Tanrısallar, insan soyunun son neslinin çocuklarını, insanlık mirasından koparmaya, kimsenin hayal bile edemeyeceği bir gelecek için hazırlamaya başlamışlardı.

Nihayet Tanrısallar tüm dünyaya son duyurularını yaptıklarında, insan soyunun yok edilmesi sürecinin ilk adımını atmış oluyorlardı!

Ve her şey, Tanrısalların da üstünde yer alan bir Yücedimağ’ın buyruğuyla yapılıyordu…

Dizinin gelecek sene ekranlarda olması bekleniyor.