Haberler

Disney, Star Wars Evrenini Yeniden Şekillendirecek

star-wars-genel-tam-banner

Disney, oluşturduğu yeni ekip ile resmi ve geçerli bir Star Wars evreni belirleyecek.

Genişletilmiş Evren diye tabir ettiğimiz, ek hikayeleri ve çizgi romanları kapsayan bir Star Wars evreni artık olmayabilir. Disney oluşturduğu özel bir grup ile geçerli Star Wars evreninin neleri kapsayıp neleri kapsamadığını belirleyecek.

İlk filminden itibaren üretilmiş her hikaye, çizgi roman, oyun, roman bundan sonra ya resmi ya da geçersiz olarak kabul edilecek. Bu karar sonrasında yeni çıkacak tüm Star Wars seri filmleri önemli olacak çünkü hepsi resmi tarihçeyi çizecekler.

Hikaye grubu içerisinde yer alan Leland Chee attığı bir twitte resmi evrenin, iç süreçlerinde sınıflandırmayı kolaylaştırıp hiyerarşi oluşmasını engellediğini vurguladı.

 

Neyin tutulup neyin kaybolacağı hakkında konuşmak için henüz erken fakat resmi Star Wars Evreni ile Genişletilmiş Evreni birbirinden ayırmak yerine, tek ve sabit bir evrene sahip olmak umut verici. Böylelikle her film, çizgi roman, kitap ve oyun resmiyet kazanacaktır.

Klon Savaşları animasyonu, bazı Knights of the Old Republic malzemeleri Disney’in cımbızla ayırarak koruyacağı muhtemel bazı etkili yapıtlar olacaktır. Star Wars filmlerinden sonra çıkmış kitapların çoğu büyük bir ihtimalle bu süreçten sonra geçersiz kılınacaktır, zira bunlar yeni çekilecek filmlerin yolunu tıkayabilir.

Hepimiz devamında neler olacağını göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.