Haberler

Deluxe W20 Book of the Wyrm Projesi Kickstarter’da Görücüye Çıktı

book-of-the-wyrm

Geçtiğimiz Nisan ayında neredeyse beklenenin 10 katına yakın miktarda bağış toplayan Mage: The Ascension’ın 20. yılı için gerçekleştirilen Onyx Path Publishing’in Deluxe M20 Anniversary Edition, Deluxe Exalted 3rd Edition’ın rekorunu zorlamış, geçemese de Onyx Path ve World of Darkness sevenler adına çok büyük başarıya imza atmıştı.

Classic World of Darkness’ın ikinci serisi olan Werewolf: the Apocalypse cephesinde, bağışçıların ellerine ulaşan (evet, bizimkiler de geldi, sarılıp yatıyoruz) Deluxe W20’lerden sonra, baskısı tamamlanıp dağıtıma verilmeye hazırlanan CB20 (Deluxe W20 Changing Breeds) haberlerinin ardından, gözler W20 Umbra’yı bekliyordu. Onyx Path Publishing güzel bir sürpriz yaparak W20 serisi altına eklenmek üzere Deluxe Book of the Wyrm projesini başlatacağını duyurdu. 3 Haziran’da Türkiye saatiyle 19:00’da başlayan Deluxe Book of the Wyrm projesi Kickstarter’da daha önce denenmemiş bir konsepti uygulayarak başka bir ilki daha başardı.

Bu yeni konsepti size açıklamadan evvel, Deluxe Book of the Wyrm projesinin biraz içeriğinden, Werewolf evreni açısından öneminden bahsetmek istiyorum…

Deluxe W20 Book of the Wyrm Kickstarter projesi, daha önceki Deluxe projelerde olduğu gibi, sert kapaklı, tamamı renkli, en az 160 sayfa ve daha önce hiç görülmemiş çizimleri sunan bir eser olacak. Kickstarter projesine yapılan katkılar sayesinde eserin tasarımı, Pentex’in yıllık faaliyet raporlarına benzeyecek ve kullanılan lüks ve son kalite malzemelerle Wyrm’in cezbeden yozlaştırması gözler önüne serilecek.

werewolfW20 Book of the Wyrm’in kapağını açacak cesareti bulduktan sonra içinde,

  • Dünyanın her köşesinden Wyrm’in yardakçıları, düşmüş Grondr olan Skull Pigs’den Chulorvia’ya…
  • İçeriğinde yozlaşan Changing Breed’ler ve Pentex’in Ar-Ge tesislerinden çıkan Mockery Breeds’e kadar yeni canavarlar,
  • Her AVM’de bulabileceğiniz yozlaşmış tüketim ürünleriyle beraber geniş yelpazede sapkın silahlar ve araçlar,
  • Kara Spiral Labirenti’nden Maeljin’lere kadar, Malfeas’ın, Umbra’daki Wyrm’in kalbinin detayları,
  • Tüm çıplaklığıyla bozulmuş Black Spiral Dancer mezhebi.

Kitabın içeriği önceki Book of the Wyrm’lere göre bir hayli geniş ve doyurucu gözüküyor. Garou’ların ezeli ve ebedi düşmanları Wyrm’e ve World of Darkness gerçekliğindeki kemikleşmiş kurumlarına, yeni modern çağa uygun bir kaynak.

Bu Kickstarter projesinin, yukarıda bahsettiğim asıl önemli yanı ise yeni kitapla beraber Pentex Yönetim Kurulu Olağan Toplantısı’nın Kickstarter projesinin içinde yer alması. Bu ne demek mi? Kısaca geçmişe bakarsak,
1993’de Gen-Con’da White Wolf’un yaptığı Pentex Yönetim Kurulu Toplantısı LARP’ında Garou’ların durumu öğrenip toplantıyı basmaları ile Pentex’in birkaç yönetim kurulu üyesi katledildi. Pentex bu durumdan istifade o gün kalabalık içinden adaylar istedi ve çıkan adaylar kendilerine hibe edilen hisse senetleri karşılığında yönetim kuruluna katıldılar. Gecenin en önemli anı, tüm adaylar ve hisse senetleri toplandıktan sonra, Vampire: the Masquerade’den, İşkolik Pentex çalışanlarının hatırlayacağı, karanlık bakışlı, keçi-sakallı, tıknaz yapılı, siyah şık bir İtalyan takım elbise içinde ve elinde tutuğu geniş siyah deri evrak çantası ile topluluğun önüne çıkıp, “Kendimi aday gösteriyorum!” diye kükremişti. Evrak çantasından masanın üzerine çığ gibi akan hisse senetleriyle beraber şöyle seslenmişti, “Ben, tabii ki, Enzo Giovanni. Ve en yeni yönetim kurulu üyeniz.”.

werewolfŞimdi bu Kickstarter ile yeni bir Pentex Yönetim Kurulu Toplantısı yapılması ve Yönetim Kuruluna yeni üyeler alınması bekleniyor. Pentex geçmişinden ders alarak, bu sefer toplantının sanal ortamda çevirimiçi olarak yapılmasını şart koyuyor. (Virtual Adeptlerle tanışmaları enteresan olacak) Böylelikle tüm yönetim kurulu üyeleri bir aradayken bu kadar cezbedici bir hedef haline gelmeyecekler.

Bizler ise, Kickstarterda destekçiler olarak, çeşitli bağış seviyelerinden, bağışlanan miktara bağlı olarak gelen oy haklarıyla istediğimiz adaya oy kullanabilme şansına sahip olacağız. En azından bu sefer, kötüyü seçeceksek bilinçli olarak en kötüsü için seçime gidiyoruz. Sadece 3 adayın yönetim kuruluna gireceği, bizzat aday olabilmek için 8 kişiyle sınırlı olan 375$’lık bağış seviyesinin ilk saat içersinde tükendiği tabii ki bizi gönülden üzüyor. Oysa haberleri olsaydı TOMA Holding’in kesinlikle aday olacağını belirtmek isterim.

Kickstarter projesi sonuna kadar adaylar kendileri seçim propagandalarını, projenin yorumlar kısmında, sosyal medyada ve Onyx Path sitesinde yapabilir, halkı fomorlaştıracak vaatlerini sunabilir. En hayırsızı kimse o olsun. Her adaya bu Wyrm’in yolundaki kötü adımlarında başarılar temenni ediyorum.

Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hard West, Zorlu Bir Oyun Olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.