Haberler

Comic Con’un Ülkemizdeki Muadili – ComiKon

ABD’de 47 yıldır yapılan kült çizgi roman fuarı Comic Con’un benzeri ülkemizde de yapılıyor. “COMİKON-Istanbul /Manga Fest” adını taşıyan etkinlik Kadıköy’de başlıyor.

Japon Sanat Merkezi Kadıköy Belediyesi desteği Japonya kültürüyle ilgili düzenledikleri etkinliklere bir yenisini ekliyor; “COMİKON-Istanbul /Manga Fest”. 7-8 Ekim tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlik, Türkiye’de gerçekleşen ilk Comic Con (1970’ten beri San Diego’da düzenlenen bir çizgi roman fuarı) olacak.

Festivalde ayrıca “Golden Tamago Genç Çizer Ödülleri”, “Anisong Grand Prix” yarışmaları yapılacak ve “CosPOWER – CosPlay Defilesi” düzenlenecek. Maskotu “Kitsune” (Tilki) olarak belirlenen festivalde, toplamda 40 kısa anime gösterimi, 16 söyleşi, 49 program ve 19 atölye çalışması yapılacak.

SERGİ, YARIŞMA, ANİME, DEFİLE…

Etkinlik kapsamında; Uluslararası Manga Müzesi tarafından “Modern Manga Tarihi” başlıklı bir sergi açılacak. Sergide ayrıca, özel hazırlanmış Süper Kahramanlar, One Piece, Naruto ve CosPlay Devriâlem Kostümleri gibi sergiler de olacak.

Comic/Manga/Çizgi Roman kariyeri hedefleyen gençlere çalışmalarını sergilemeleri, birbirleriyle ve yayıncılarla paylaşabilmelerini sağlamak amacıyla Çizer/Dojinshi masaları hazırlanacak. Ayrıca, başkanlığını ünlü Mangaka Kaneko Atsushi’nin yapacağı “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması” yapılacak.

Sesine güvenen anime meraklıları Anisong Grand Prix adlı yarışmaya katılabilecekler. İlk üçe girenler, orijinal Japonya edisyonu anime soundtrack CD’lerinden oluşan ödülleri kazanacak.

Ayrıca CosPower Cosplay Defilesi sahne şovu olacak. Bu etkinlikte Star Wars Hayran grubu Force Academy de şovunu sergileyecek.

Japonya’da yükselmekte olan girl-band’ler arasında elektronik müzik tınıları ile öne çıkan Electric Ribbon (e-ribon) grubu festival için Kadıköy’e gelecek. 6 kişiden oluşan ve son günlerde iyi bir çıkış yakalayan grup Japonya’da çok sayıda konser veriyor.

Festivalin onur konuğu ise alternatif tarzda eserler veren en ünlü Japon manga sanatçılarından Kaneko Atsushi olacak. Yerli ve yabancı toplamda 17 konuşmacı katılacak.

ATÖLYELER, STANDLAR, TANITIMLAR…

Etkinlik boyunca ücretli ve ücretsiz atölyeler ile ilgi duyduğunuz alanlardaki bilgi ve el becerilerinizi geliştirme şansınız olacak. Standlar aracılığı ile de birbirinden sevimli, ilginç ürünlere ulaşabileceksiniz.

Dolu dolu olduğu şüphe götürmeyen etkinlikte bu haftasonu görüşmek üzere.

Ayrıntılı bilgi ve etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.