Çizgi Roman Haberleri

Yeni X-Men Serisiyle Jean Grey Geri Dönüyor

Yanlış duymadınız, geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberde de söylediğimiz üzere Marvel Comics, Legacy olay dizisi kapsamında pek çok eski karakteri -kimi ölmüş kimi emekli olmuş- tekrar gün yüzüne çıkaracağını bizlere duyurmuştu. Karşınızda Phoenix: Resurrection– (Yetişkin) Jean Grey’in Dönüşü #1 ve X-Men: Red!

Biz X-Men müptelaları Jean Grey’in de geri dönmesini çok istiyorduk ve sonunda o gün geldi çattı! Son olarak 2005 yılında X-Men: Phoenix – Endsong olay dizisiyle karşımıza çıkan Jean Grey yaklaşık 12 yıldır kendisini tek tük hissettirmesi dışında adam akıllı ortaya çıkmamıştı. Jean Grey, Endsong olaylarının sonunda Phoenix ile bütünüyle birleşmiş ve hem Phoenix’in ana yuvası hem de çokluevrenin merkezi görevi gören White Hot Room’da yaşamaya başlamıştı. Bu olaylardan sonra Phoenix Force Dünya’ya birkaç kez gelmiş ama Jean Grey’i doğrudan görememiştik.

Peki Phoenix: Diriliş ve X-Men Red ile bizleri neler bekliyor? Maalesef henüz büyük bir detay paylaşılmadı, biz de sadece hazırlanan kapaklardan birkaç yorum yapabiliyoruz.

Ufak bir not: Seri adının içine “(Yetişkin)” ifadesinin konmasının sebebi, birkaç yıl önce başlayan All-New X-Men serisiyle geçmişten günümüze getirilen Genç Jean Grey ile karıştırılmaması içindir.

Phoenix: Diriliş 27 Aralık 2017’de beş mini-seri şeklinde yayınlanacak. Seriyle ilgili detay bilmesek de kapağında İhtiyar Logan’ı ve eski X-Men üyelerini görmek içimizi ısıtmadı değil doğrusu.

Orijinal Jean Grey’in geri dönüşüyle ne gibi bir olaylar zincirinin tetikleneceği şu an en büyük merak konusu. Henüz pek bir detay bilmiyor olsak da editör Mark Paniccia’nın açıklaması bizleri heyecanlandırmaya yetti doğrusu;

“Bu sadece başlangıç. Çok büyük bir olay Marvel Evreni’nde kalıcı bir iz bırakacak. Jean’in bundan sonra çok büyük bir rolü olacak, tabii siz de merak ediyorsunuz, X-Men’in diğer üyeleri buna nasıl tepki verecek? Genç Jean Grey’e ne olacak?”

Biz de bilmiyoruz ancak kapaklarda Jean Grey’in hem yeşil (Phoenix) hem de kızıl (Dark Phoenix) kostümlerini görünce yeni bir Dark Phoenix vakasının yaşanacağını anlayabiliyoruz.

Phoenix: Diriliş serisini beş farklı çizer çizecek. Mini seri bittikten sonra Şubat 2018’de Jean Grey, “X-Men Red” adıyla kendi X-Men ekibini kuracak. Ve bizim için hiç de sürpriz olmayan bir isim de bu yeni serinin çizeri olarak karşımıza çıkacak; Mahmud Asrar!

Gördüğünüz üzere oldukça ateşli ve sıcak bir seri bizleri bekliyor. Kapaktan anladığımız kadarıyla Jean Grey’in döndükten sonra Phoenix Force’a bağlı güçlerinin en azından bir kısmını koruduğunu görebiliyoruz ve yeni kostümü de 90’lı yıllardaki klasik kostümüne benzetilerek hazırlanmış -açıkçası sadeliği ve göndermeleri beni fazlasıyla tatmin etti.

Tom Taylor tarafından yazılıp Mahmud Asrar tarafından çizilecek olan bu yeni seri pek çok klasik X-Men okurunu kendisine çekecek gibi duruyor. Seri hakkında detaylar belli oldukça paylaşmaya devam edeceğiz, o zaman kadar takipte kalın!

İlginizi Çekebilir  Marvel En Güçlü Mutantlarını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu