Çizgi Roman Haberleri

Türkçe Klaus Noel’e Kadar Ön Siparişte

Noel Baba’nın avcılıktan çocuklara oyuncak getirmeye evrilen macerasını anlatan, Grant Morrison’ın yazdığı, Dan Mora’nın çizdiği 6 sayılık Klaus ön siparişte. Presstij Kitap 6 sayılık maceranın tamamını tek bir ciltte toplamış.

Klaus 3 farklı kapak varyantı ile geliyor. Sert kapaklı özel varyant yalnızca 250 adet basılacakmış. Bir adet kızaklı kapak varyantı çıkarmışlar. Bir de tabii ki ilk sayının orijinal kapağını bastıkları bir varyant var. 77 liradan ön sipariş verebildiğimiz çizgi romanın dağıtımı Noel’de, yani 25 Aralık’ta başlayacak. Orijinalini BOOM! Studios‘un yayınladığı çizgi romanın ilk 8 sayfasını İngilizce olarak buradan okuyabilirsiniz.

Hikaye avcı olan ana karakterimizin yolculuğunun ardından bir kış günü bir kasabaya gelmesiyle başlıyor. Eli kılıç tutan barbar tipli kahramanın çekmekte olduğu kızağının üzerinde satmak istediği kürkler var. Ancak geldiği kasaba Noel gününde dahi ıssız. Yani müşteri bulması kolay olmayacak. Isınmak için bir içki sipariş ederken halkın Noel gününde bile çalıştığını öğreniyor. Zira bu kasabada halk onları Noel günü bile rahat bırakmayan bir zulmün esiri olmuş. Aileleri köle gibi çalıştırılırken çocukların elinde oyuncak niyetine tuttuğu taş dahi lüks kabul ediliyor.

İlginizi Çekebilir  5. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Adayları Belirlendi! Şimdi Oylama Vakti

Bu kabadayılık yönetimine ses çıkaranlar da tabii ki dayak yiyor ve kasabadan sürülüyor.

Grant Morrison genelde DC için hikaye yazan ödüllü yazarlardan. Onun yazmış olduğu hikayelerden öne çıkanları buradan inceleyebilirsiniz. Bu yılın başında hayvanları cyborg’laştırarak asker olarak kullanan Amerikan hükümetini konu alan ünlü hikayesi 3üz‘ü İthaki yayınlamıştı.

Grant Morrison’ın Klaus hikayesini Dan Mora görselleştiriyor. Dan Mora geçtiğimiz günlerde Danny DeVito’nun yazdığı Penguin hikayesinin çizerliğini de yapmıştı. DeVito hikayesini Mora’nın görselleştirmesinden onur duyduğunu söylemişti.

Klaus’un hikayesi nasıl devam ediyor bilmiyoruz. Ancak çizimler ve giriş gayet iyi duruyor. Eğer yılbaşı ruhuna uygun bir çizgi roman arıyorsanız, Klaus o çizgi roman olabilir gibi duruyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.