Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Superman: Red Son Çizgi Romanı Raflardaki Yerini Aldı

Superman: Red Son Çizgi Romanı Raflardaki Yerini Aldı

Superman hikayelerine yeni bir soluk kazandıran Red Son çizgi romanı, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle Türkçe’ye kazandırıldı ve raflardaki yerini aldı.

Dave Johnson, Kilian Plunkett ve Mark Miller üçlüsü tarafından yazılıp Paul Mounts tarafından çizilen Superman: Red Son macerası, bildiğiniz Superman hikayelerinden değil.

“Ya böyle olsaydı” düşüncesiyle yola çıkılarak yazılan Red Son, Superman’in ABD’ye değil de Sovyet Rusya’ya düşmesi durumunda olabilecekleri anlatıyor. Dönemin siyasal ve sosyal çalkantılarını inanılmaz bir dille yorumlayan Red Son, Superman’e bakış açınızı değiştirebilir.

Superman: Red Son’ın arka kapak yazısı şöyle;

Bakın! Gökyüzünde! Bu bir kuş! Bir uçak! Hayır, o… SUPERMAN!

Başka bir dünyadan gelen garip ziyaretçi! Kudretli nehirlerin akışını değiştiriyor, çeliği çıplak elleriyle büküyor… Ve sıradan işçinin şampiyonu olarak Stalin, sosyalizm ve Varşova Paktı’nın genişlemesi için hiç bitmeyen bir savaş sürdürüyor.

Tanıdık hikâyeye getirilen bu sarsıcı yorumda, bir Kryptonlu roket gemi Dünya’ya düşüyor ve beraberinde getirdiği bebek günü geldiğinde gezegendeki en güçlü varlık oluyor. Ama gemisi Amerika’ya inmiyor. Smallville, Kansas’ta yetiştirilmiyor. Onun yerine Sovyetler Birliği’ndeki bir kolektif çiftlik onun yeni yuvası oluyor!

İlginizi Çekebilir  Batman: Arkham Knight'tan Be The Batman Fragmanı

THE AUTHORITY ve Wanted’ın çok satan yazarı Mark Millar’ın hayal gücünden Superman efsanesine alışılmadık ve farklı bir bakış geliyor. Bu kitap Dave Johnson, Kilian Plunkett, Andrew Robinson ve Walden Wong’un çizimleri, film yapımcısı Tom DeSanto’dan (X-Men, Transformers, Transformers: Revenge of the Fallen) bir önsöz ve Johnson, Plunkett ve Alex Ross’un çizimlerinden oluşan geniş bir eskiz galerisini içeriyor.

“Bu kitabı okumak için yıllarca bekledim ve Millar beni hayal kırıklığına uğratmadı. O bir kez daha çizgi roman endüstrisindeki en özgün seslerden biri olduğunu kanıtladı, ayrıca çizgi roman süper kahramanlarını ne kadar iyi anladığını da. Ve Tanrı aşkına, çizimler şahane.”
– KEVIN SMITH Yazar / Yönetmen

“Bu enteresan seri, Çelik Adam yankiler tarafından değil de yoldaşlar tarafından yetiştirilseydi ne olurdu sorusunu sorarak popüler klasiğe bir alternatif getiriyor. Kızılken bile Superman cazibesini koruyor. Louis’in ona karşı hiç şansı yok.”
– ESQUIRE

“Millar bu hikâye ile dünyanın en ebedi ikonlarından biriyle devasa bir kumar oynuyor ve kazanıyor.”
– THE LONDON SUNDAY TIMES

“Red Son nesiller arasında köprü kuran ve çizgi romanlar ile onlar hakkındaki filmlerin eski ve yeni okurlar için neden hâlâ taze ve sürprizlerle dolu olduğunu gösteren nadir projelerden biri.”
– IFC

“Bu hikâyeyi yazan zekâya şapka çıkarmanız gerek, bunun başka bir yolu yok.”
– AIN’T IT COOL NEWS

İlginizi Çekebilir  Süper Kahramanların Picasso Yorumu

Eğer okumadıysanız daha önceden hazırlamış olduğumuz Superman: Red Son İncelememize de mutlaka bir göz atın.