Çizgi Roman Haberleri

Sandman ve Locke & Key Ortak Sayısına İlk Bakış Geldi!

Şubat ayında sizlerle, çizgi roman kültü Sandman ve modern klasikler arasında yerini almış Locke & Key‘den ortak bir sayı geleceği haberini paylaşmıştık. Duyurulduğu zaman hakkında pek az detay paylaşılan bu ortak sayıdan nihayet ilk görseller ve beraberinde heyecanlandırıcı haberler gelmiş durumda.

Locke & Key / Sandman Universe: Hell and Gone adını taşıyacak olan özel sayıda, ana hikayeden önce Ekim ayında okurlarla buluşacak ve her iki serinin ana olaylarının yeniden anlatıldığı bir “0. Sayı” basılacak – böylece, sadece bir seriye aşina olan okurlar diğeri hakkında bilmeleri gereken önemli noktalara hakim olacak. Ana hikayenin anlatıldığı asıl sayı ise Kasım ayında çıkacak. Hikayede, Locke & Key serisinin ana kahramanları olan Locke ailesi, Lucifer’ın Cehennem anahtarı sayesinde Sandman serisinin ana karakteri, Rüyalar Lordu Dream’in diyarı Dreaming’in kapısını açacaklar. Seri, Locke & Key’in yazarı Joe Hill tarafından yazılacak ve çizimler de yine serinin çizeri Gabriel Rodriguez’in kaleminden çıkacak.

Sandman: Overture’un çizerlerinden J.H. Williams III’ün çizdiği ilk kapakta Dream’i, meşhur miğferini giyerken görüyoruz. Rodriguez tarafından çizilen ikinci kapakta ise Sandman okurlarının da tanıyacağı üzere Death, Abel, Cain, Fiddler’s Green ve the Corinthian gibi serinin öne çıkan karakterlerinin yanı sıra kimliği belirsiz sarışın bir kadının, Dream’in miğferini giydiğini ve Locke ailesinin anahtarlarından birini tuttuğunu görüyoruz. Ayrıca karakterlerin kıyafetleri de bir hayli 1920’ler esintili.

İlginizi Çekebilir  Neil Gaiman, American Gods ve Shadow Karakteri Hakkında Konuştu

Locke & Key’in aynı zamanda olumlu eleştirilen alan bir Netflix uyarlaması da mevut. Sandman’in Netflix uyarlaması ise hala yapım aşamasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu