AYBABTUÇizgi Roman Haberleri

Patrick Rothfuss, Dungeons and Dragons Dünyasında Geçen Rick and Morty Çizgi Romanı Yazacak

Hayır hayır, yanlış okumadınız. Başlıkta yazanlar tamamen gerçek. Gelmiş geçmiş en heyecan verici “crossover” yapımlardan birisi bu yaz bizimle buluşmak üzere. Özellikle Rick and Morty dizisinin yeni sezonu hakkında çıkan belirsizlik haberleri serinin hayranlarını üzmüştü. Ancak bu ünlü animasyon serisi hakkında oldukça merak uyandıran bir açıklama yapıldı. Hem de içinde Patrick Rothfuss ve Dungeons & Dragons geçen bir açıklama.

Çizgi roman firmaları IDW Publishing ve Oni Press, yakın zamanda yaptıkları bir açıklama ile bu Ağustos’ta çıkacak olan 4 sayılık özel bir çizgi roman serisinde Rick and Morty’nin Dungeons & Dragons dünyasına adım atacağını duyurdular. Bu serinin yazarlarığını ise Kral Katili Güncesi serisi ile ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Patrick Rothfuss ile Avengers, Samurai Jack bazı Dungeons and Dragons çizgi romanlarına da imza atan deneyimli isim Jim Zub üstlenecek. Serinin çizerliğini ise Troy Little yapacakmış. (Evet, önce Kral Katili’nin üçüncü kitabını yazsın serzenişlerinizi duyuyoruz.)

Patrick Rothfuss

Çizgi romanın konusu ise kısaca şöyle. Dungeons & Dragons, Morty’nin okulundaki en popüler aktivite haline gelir. Torununa bu oyunu öğretmenin en iyi yolunun ise ona bizzat göstermekten geçtiğini bilen Rick de Morty ve ailesini Dungeons & Dragons dünyasının içine sokar.

Açıklama esnasında konuşan yazar Patrick Rothfuss da seri hakkında şu sözleri söylemiş:

”Bu iş ciddi. Yani bu, fıstık ezmesinin üstüne çikolata sıkmak gibi bir durum. Ve ben tüm gönlümle buna varım. O çikolatayı son damlasına kadar sıkacağım. Sonuç oldukça yapışkan ama bir o kadar da lezzetli olacak”

Sözlerinden, yapım konusunda oldukça heyecanlı olduğu anlaşılan Patrick Rothfuss’un benzetme konusunda hızlı bir şekilde Rick and Morty tarzına ayak uydurduğu da açıkça görülebiliyor.

İsmi henüz belli olmayan çizgi romanı okuyabilmek için ise Ağustos ayını beklememiz gerekiyor. İşin içinde bu kadar heyecan verici isim olunca bu bekleyiş de ayrı bir keyifli olacaktır. Umarız ortaya beklediğimize ve heyecanımıza değen bir yapım çıkar da arşivlik bir seri ile karşılaşırız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.