Çizgi Roman Haberleri

Oscar Isaac de Çizgi Roman Dünyasına Girdi – Head Wounds: Sparrow Geliyor

Keanu Reeves ve Emilia Clarke’tan sonra çizgi roman dünyasına bir ünlü isim daha giriyor. Oscar Isaac, Legendary Comics ile “doğaüstü noir çizgi roman” Head Wounds: Sparrow üzerinde çalışıyor.

Oscar Isaac bu hikayeyi yazmadı ya da çizmedi. Isaac, sadece çizgi romanın baş kahramanı olarak karşımıza çıkacak. Tabii ki bu görünüm sadece bir esinlenme ve yapılan basit bir anlaşma değil. Oscar Isaac, bu çizgi romanın sunumunu da yapacak.

Yapılan basın açıklamasına göre Head Wounds: Sparrow, Robert Johnson tarafından yaratıldı. John Alvey‘nin yazdığı hikayesi de Oscar Isaac ve Jason Spire tarafından geliştirildi ve New York Times’ın en çok satan yazarlarından Brian Buccellato ile Eisner ödüllü Christian Ward tarafından yazıldı.

Ana karakterin dünyasına bir göz atmanızı sağlayan, Oscar Isaac’in hoş tonlarını içeren tanıtım fragmanına bakalım. Sadece sahtekarlarla değil, aynı zamanda gerçek melekler ve iblislerle de karşı karşıya olan berbat polis Leo Guidry. Konsept kulağa hoş geliyor ve Oscar Isaac’in katılımı onu daha da merak edilir kılıyor, değil mi?

YouTube player

Head Wounds: Sparrow Kısa Özeti

İyi ve Kötü arasındaki savaşta birbirine karışmış, daha yüksek bir amacı olan çarpık bir Louisiana dedektifi, saldırganlarını adalete teslim edene kadar korumaya yemin ettiği kişilerin yaralarına psişik olarak katlanmak zorundadır. Hiç kimse Leo’ya iyi bir insan diyemez hatta iyi bir de polis demez; ama en iyi arkadaşı gözünün önünde vurulduğunda, kendi kafasında sadece kendisinin görebildiği bir delik ile uyanır ve bir sürü gizemli yabancı onu harekete geçmeye çağırır. Çoğu insan günlük yaşamlarına, İyilik ve Kötülük için ilahi savaşın etraflarında devam ettiğini görmeyerek ya da göremeyerek devam eder ancak bu, Leo için hayatın gerçeği olur. Melekler ve iblisler insanlığın kaderi için yarışırken, bir taraf seçmeli ya da riskler arttıkça herkesin ve bildiği her şeyin yok edildiğini görme riskini almalı. Leo, etrafındaki insanların gerçek yüzlerini gördüğünde kendisi için en iyisini mi yapacağına yoksa daha yüksek bir amacı mı takip edeceğine karar vermelidir.

Doğrusu hikayenin konusu biraz John Constantine‘in hikayesini de çağrıştırdı.

Bir basın açıklamasında Oscar Isaac, çizgi romanları çok sevdiğini söyleyerek şunları ekledi;

Bence bu özel ortamda, böylesine inanılmaz bir dünya inşa etmenize ve diğer ortamlarda yapamayacağınız fikirleri gerçekten ifade etmenize ve yan yana getirmenize izin veren bir şey var. Bu özel hikaye anlatımı biçimiyle çizgi roman sevgimi bir araya getirerek Head Wounds: Sparrow’u hayranlarla buluşturmaktan heyecan duyuyorum.

Head Wounds: Sparrow, 9 Ağustos’ta geliyor. Hayranlar ayrıca Oscar Isaac imzalı bazı öğeler de dahil olmak üzere koleksiyon ekstraları içeren özel sürümleri ön sipariş edebilir ve Legendary’nin özel Kickstarter Girişimi aracılığıyla kitaptan sayfalara bir göz atabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Aronofsky’nin Noah’ı Çizgi Roman Olarak Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.