Çizgi Roman Haberleri

Neil Gaiman’ın Cthulhu Mitosu ile Sherlock Holmes’u Bir Araya Getirdiği Hikayesi A Study In Emerald Çizgi Roman Oluyor

Alt kültürün özellikle de son yıllarda en popüler ögelerinden biri olan Cthulhu Mitosu ile dedektiflerin en ünlüsü Sherlock Holmes‘un, Neil Gaiman‘ın usta kaleminde bir araya gelmesine karşın nedense bir kenarda unutulmuş kısa hikaye A Study in Emerald çizgi roman oluyor!

Dark Horse Comics, Lotus Ödüllü hikayenin üzerindeki tozu silkeceğini ve Gaiman’ın kısa hikayesinin çizgi romana uyarlanacağını, önümüzdeki hafta düzenlenecek New York Comic-Con öncesinde duyurdu. Uyarlama, Rafael Scavone tarafından yapılırken çizimleri de Rafael Albuquerque ve Dave Stewart üstlenecek.

2003 yılında yayımlanan Shadows Over Baker Street derlemesinde yer alan hikaye, 19. yüzyılın kurgusal İngiltere’sinde, bir Alman asilzadesinin cinayetini araştıran ve kendini, kozmik varlıkların ve tahayyül bile edemeyeceği kabusların arasında bulan ve ne büyük tesadüftür ki oldukça Sherlock Holmes’e benzeyen bir dedektifin mücadelesini konu alıyor. Hikayenin bunun dışında bugüne kadar sadece bir kutu oyunu formatında karşımıza çıkmış olması da oldukça şaşırtıcı.

A Study in Emerald’ın 20 Haziran 2018‘de okurlarla buluşması planlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Captain America: Civil War İzlenimleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.