Çizgi Roman Haberleri

Marvel, Luke Cage Çizgi Romanını İptal Ediyor

Marvel‘ın yakın zamanda yayınladığı 2018 Mart’ına yönelik planlarında Luke Cage‘in bulunmaması, serinin hayranları tarafından endişeyle karşılanmıştı. Hayranların endişelenme konusunda haksız olmadığı da serinin yazarı David F. Walker‘ın açıklamaları sayesinde anlaşılmış oldu. Yazarın da onayladığı şekilde 2018’in Şubat ayında yayınlanacak 170. sayı ile seri son bulacak.

Açıklama

Yazar David F. Walker‘ın açıklaması şu şekilde:

Acı ama gerçek… Luke Cage (çizgi roman olanı, televizyon dizisi olanı değil) iptal edildi. 170. sayı serinin sonu olacak. Pekala, yeni maceralarda görüşmek üzere. Seriyi destekleyen herkese teşekkür ederim.

Yazar, serinin neden iptal edildiği konusunda da oldukça açık sözlü davranarak sözlerine devam etmiş.

Gerçekçi olmak gerek… Luke Cage iptal edildi çünkü satışları çok kötüydü. ÇOK kötüydü. Düşük satışlara neden olan çok fazla etken vardı ve hepsi toplandığında sonuç kaçınılmazdı. Süper kahramanların sinema filmlerinde, televizyon dizilerinde ve oyunlardaki başarıları aslında çizgi roman dünyasını pek etkilemiyor. Gerçek şu ki çok az insan çizgi roman alıyor. Kasım ayında en çok satan çizgi roman serilerinden sadece 4 tanesi 100.000 sayısını geçebiliyor ve bu durum oldukça üzücü.

Diğer Serilerin Durumları

Luke Cage; Generation X, Hawkeye, Iceman, Jean Grey ve The Unbelievable Gwenpool‘un ardından  Marvel‘ın yakın zamanda iptal ettiği 6. seri oldu. Ayrıca Secret Warriors ve Defenders serilerinin durumları da belirsizliklerini koruyor. Secret Warriors yazarı Matthew Rosenberg ise ortada bir çizgi roman kıyımı olmadığını ve bazı serilerin biterek yeni serilere yer açtığını söylemiş.

Aynı şekilde durumu belirsizliğini koruyan serilerden The Mighty Captain Marvel’ın yazarı Margeret Stohl ise serinin iptal edilmediğini ve seri üstünde daha önce hiç olmadığı kadar sıkı çalıştıklarını söylemiş. Benzer bir durumdaki Champions‘un yazarı Mark Waid de serisinin iptal edilmediğini ve endişe edilmemesi gerektiğini belirtmiş.

Anlaşılan şu ki, her ne kadar çizgi roman karakterleri sinema ve televizyonda altın çağını yaşıyor olsalar bile iş asıl kökenleri olan çizgi romanlara gelince durum o kadar da parlak değil. Bakalım yakın zamanda daha kaç seri düşük satışlar yüzünden iptal edilecek. Umarız, film ve dizilere gösterilen ilginin bir bölümü çizgi romanlara da gösterilir ve bu seriler hayatta kalabilir.

Daredevil and Luke Cage CR: Marvel

İlginizi Çekebilir  Dövüş Kulübü Macerası Çizgi Romanda Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu