Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » DC New York’u Terk Ederken Marvel’den Beklenmedik Bir Veda

DC New York’u Terk Ederken Marvel’den Beklenmedik Bir Veda

marvel-vs-dc

DC Comics ve Marvel, çizgi roman dünyasının “büyük ikilisi”; birçok ortak özelliğe sahip. Ama bu haftadan itibaren, paylaştıkları ev Manhattan bu özelliklerden biri değil. Çünkü DC, New York ofislerinin kepenklerini indirip Burbank, Kaliforniya’ya taşınma kararı aldı.

Hatta, Nisan ayı başında başlayan, eski kahramanlara elveda, yeni kahramanlara merhaba dediğimiz, DC evreninde yeni hikayeler yaratacak olan “DC’s Convergence” sürecinin başlamasının sebeplerinden biri de bu taşınma: düzenli basıma iki aylık bir ara vererek çalışanlara taşınmaları için bir fırsat yaratmak.

Çizgi romanların filmlere uyarlanmaya başladığı süreçle birlikte, Batı Yakası’na, özellikle de Los Angeles bölgesine taşınma, hem DC hem de Marvel’dan beklenen bir hareketti. Marvel’dan henüz bir hareket gelmedi fakat DC, ortakları Warner Bros.’a yaklaşmak amacıyla New York’u terk edeceklerini 2013 yılında açıklamıştı.

DC-Comics-Trinity-War

Elbetteki bu, çizgi roman dünyasının içindeki herkes için buruk bir olay. Ve kimsenin beklemediği bir şekilde, DC’nin vedasına ilk cevaplar, şirketin en büyük rakibi Marvel’dan ve Marvel’ın ağır toplarından biri olan Ryan Penagos’tan geldi.

Hayır hayır ağlamıyorum, gözüme bir şey kaçtı.

İlginizi Çekebilir  X-Men - Mutant Revolution Kutu Oyunu Geliyor

Güle güle DC, New York seni özleyecek. Ve bütün o balıklar için teşekkürler!