Çizgi Roman Haberleri

Dark Horse Comics, Embracer Group’a Satıldı

Dünyanın en büyük çizgi roman yayıncılarından Dark Horse Comics, Embracer Group’un bir parçası oldu.

ABD’deki en büyük üçüncü çizgi roman yayıncısı olan popüler yayıncılık şirketi, hızlı büyümesinin bir parçası olarak bugün Embracer Group tarafından satın alındı. Embracer Group, önümüzdeki sene daha fazla alım oyun stüdyosu ve çizgi roman yayıncısı alacak yönünde duyumlar da var. İsveçli firma, Koch Media, THQ Nordic, Saber Interactive gibi oyun firmalarının sahibi olmakla tanınıyor.

Dark Horse CEO’su Mike Richardson, “Dark Horse tarihindeki bu yeni bölüme girerken hissettiğim heyecanı anlatamam,” dedi. “Embracer şirketler ağıyla var olan sinerji, yalnızca Dark Horse için değil, aynı zamanda birlikte çalıştığımız yaratıcılar ve şirketler için de heyecan verici yeni fırsatlar vaat ediyor,” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Dark Horse Comics ayrıca Alien, Buffy the Vampire Slayer, Conan ve Star Wars çizgi romanlarıyla tanınırken Embracer Group oyun stüdyolarını kapıyor. Halihazırda Gearbox Entertainment, Koch Media, Saber Interactive ve THQ Nordic’in yanı sıra daha pek çok şirketin sahibi olan firma başka oyun firmalarına da göz dikmiş durumda.

Dark Horse ve Embracer Group Anlaşması Neler Getirecek?

Bu hamle, gruba yeni katılan çizgi roman yayıncısı için olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor.

Resmi açıklamada, “Dark Horse’un büyüyen kütüphanesi 300’den fazla fikri mülkiyet içeriyor” diyor. “Fikri mülkiyet üretme, en iyi yaratıcı yeteneklerle ortak olma ve markalar ve global popüler eserler yaratma konusunda kanıtlanmış bir yapısı ve yeteneği ile Dark Horse, eğlence içeriğinin yüksek talep gördüğü bir pazarda güçlü bir konumda.”

Dark Horse’un Netflix, Amazon, SyFy, Sony, MGM, Universal ve Warner Media gibi şirketlerle devam eden 40’tan fazla projesi var. Dark Horse, The Witcher çizgi roman serisinin yanı sıra The Witcher TV dizisinin açılış dövüşünü tasvir eden son Geralt vs the Kikimora heykeli gibi harika koleksiyon eşyaları ve figürler de üretiyor.

Embracer Group, Dark Horse Comics’in sahip olduğu mülklere dayalı yeni oyunlar geliştirmeye hevesli olduğundan, IP paylaşımı elbette iki yönlü olacaktır. Dark Horse da, firmanın bünyesindeki oyunların çizgi romanlarını yapabilir.

Dark Horse çizgi romanlarından uyarlama oyunlar ve Embracer’ın sahip olduğu oyunların çizgi romanları yakın zamanda karşımıza çıkabilir. Heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.