Çizgi Roman Haberleri

ÇROP, Okurları Açık Alanda Çizgi Roman Okumaya Çağırıyor

Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP), çizgi roman okurlarını ‘Kitap Okuyoruz 2018 – Okumak Değiştirir’ etkinliğine davet ediyor. ÇROP üyeleri, etkinlik kapsamında 28 Mart 2018 günü saat 12.30 – 13.00 saatleri arasında açık bir alanda çizgi roman okuyarak, okumayanlara örnek olacak.

Açık alanda çizgi roman okurken çektirdikleri fotoğrafları ÇROPBlog‘da yayınlanmak üzere “çizgi roman okumak değiştirir” başlığıyla croplatform@gmail.com‘a gönderenler katılımlarını diğer okurlarla paylaşabilecekler.

Bu sene 7. düzenlenen “Kitap Okuyoruz” etkinliğini Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezi, Okul Kütüphanecileri Derneği ve Okuma Ajansı organize ediyor. Türkiye Yayıncılar Birliği, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği, Yitik Ülke Yayınları, Parantez Yayınları ve Çizgi Roman Okurları Platformu tarafından desteklenen etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgileri Aydın İleri şöyle aktarıyor:

“81 İLDE KİTAP OKUYORUZ 2018 “OKUMAK DEĞİŞTİR!”

“Geçtiğimiz 6 yılda toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek ve okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için; bir çok kişi kurum ve STK desteği, işbirliği ile kütüphaneciler, öğrenciler, akademisyenler, yazarlar, çizerler, yayıncılar, okurlar ve kamu kurumu yöneticileri ile Valiler, İl Kültür ve Turizm Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürleri ve Belediye Başkanlarının katılımı ile vatandaşlarla birlikte kitap okundu. Etkinlikler Valiler, Belediye başkanları çocuklara meydanlarda kitap okudu.

Her yıl Kütüphane Haftası kapsamında başarıyla gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinin yerel ve ulusal basın ile medyada geniş yer buldu. Okuma Kültürü’nün toplumda yaygınlaşması için önemli bir farkındalık yaratan meydanlarda sessiz kitap okuma etkinliği kültür ve kütüphanecilik camiasının sahiplenmesiyle altı yıldır başarıyla gerçekleşti. Yedinci yılında kitap okuma etkinliğini artan ilgi ve destekle sürdürülmesi hedefleniyor.

‘Kültürel Değişim ve Kütüphaneler’ teması ile kutlanacak olan 54. Kütüphane Haftası’nın temasına uygun olarak meydanlarda, okul bahçelerinde, kütüphane bahçelerinde veya uygun iç mekânlarda, kütüphanelerde okumanın önemine dikkat çekmek için kitap okunacak.”

İlginizi Çekebilir  Hellboy ve Steve Jackson Games'den İşbirliği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu