Haberler

Call To Adventure – Karakter Yaratmak Üstüne Bir Kutu Oyunu

Kutu oyunları denince o kadar büyük bir çeşitlilik çıkıyor ki karşımıza. Şehir kurmaktan, fare karakterlerle “dungeon crawl” yapmaya kadar hemen her şeyi bulmak mümkün. Call to Adventure oyunu ile ise bir karakter yaratıp onun hikayesini anlatmaya çalışıyoruz.

Brotherwise Games firması tarafından çıkarılan bu kutu oyununda, gerek şans gerekse yaptığınız seçimler ile bir karakter yaratarak başlıyorsunuz oyuna. Çeşitli destelerden çektiğiniz kartlar ile karakteriniz özellikleri, yetenekleri ve geçmişleri belirleniyor.

Karakterinizi oluşturduktan sonra ise sıra çeşitli mücadelelere girişmeye geliyor ki bunlar bir ejderhayı öldürmekten hayatınızın aşkına aşkınızı itiraf etmeye kadar çeşitlilik gösterebiliyor. Bu mücadelelerden başarıyla çıktığınızda ise kader puanları kazanıyorsunuz ve oyunun sonunda en çok puana sahip oyuncu oyunu kazanıyor. Ancak oyunun temelinde karakterinizin hikayesini anlatmak var.

İlgili Makaleler

2-4 kişilik olarak tasarlanan bu oyunda ister birlikte isterseniz de rakip olarak oynayabiliyorsunuz. Sonuçta karakterinizin alacağı kararlar ve izleyeceği yol tamamen size bağlı. Ve biraz da şansa. Oyunda alıştığımız zar atma mekaniği yerine ise “rune” denen ve karakterinizin özelliklerini kullanmasına yarayan özel taşlar atılıyor (yine zar atıyoruz gibi aslında :D ). 

Oyunun bir diğer ilgi çekici yanı ise bu sene gelmesi planlanan ek paketleri. Bu sene sonuna doğru çıkacak genişleme paketleri ile Patrick Rothfuss ve Brandon Sanderson gibi ünlü yazarların dünyalarında karakterler yaratabileceğiz.

Call to Adventure oyununu sipariş etmek isterseniz ise yaklaşık 40 Dolar karşılığında firmanın sitesinden satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Neverwinter Bizleri Buzyeli Vadisi’ne Götürüyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu