Haberler

Almanya’nın Lider FRP Sistemi The Dark Eye Dünyaya Açılıyor!

the-dark-eye-banner

Almanya’nın en meşhur FRP sistemi The Dark Eye, yenilenmiş haliyle dünyaya açılıyor.

Meşhur oyun firması Paizo, Almanyalı yayıncı Ulisses Spiele ile yeniden güç birliği yaparak, Almanya’nın en meşhur ve çok satan FRP sistemi olan “The Dark Eye” (Das Schwarze Auge)’ın üç kitabını Haziran ayında Amerika’ya taşıyor!

The Dark Eye sistemi yayınlanır yayınlanmaz pek çok ödüle layık görülmüş ve bugün, Almanya’dan çıkan en iyi FRP sistemi olarak kabul edilmektedir. Bu sistem Almanya’daki Dungeons and Dragons FRP sistemi kitaplarının toplam satış rakamlarını bile ezip geçmiştir.

The Dark Eye sistemiyle yaratılan pek çok RPG oyunu da mevcuttur ki bana göre Drakensang isimli oyun bunlar içinde çok önemli bir yere sahiptir. Önce single player oyunu yapılmış, oyunun mekanikleri çok sevilince şirket bir adım ileri gitmiş ve oyunun online versiyonunu yapmıştır. Eğer denemediyseniz mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte Blackguards oyunu da The Dark Eye sistemi kullanılarak yapılmıştır.

Drakensang-Online-Logo

İlk kitabımız  Bestiary of Aventuria. Bu kitap The Dark Eye FRP sisteminin ilk canavar kitabı aslında. İçinde daha önce hiç görmediğiniz doğaüstü canavarlar, kabus gibi sadece et ve kemikten oluşan yaratıklar, tehlikeli ve ilgi çekici hayvanlar ve daha nicesi bulunmakta.

aventuria-bestiary

İkinci kitabımız The Vampire of Havena. Tek kişilik bir macera içeren bu kitabımız, bu evrene yeni başlayan oyuncular için bulabileceğiniz en iyi kaynak olma özelliğini taşıyor. İçinde direkt oynayabileceğiniz hazır karakterler ve temel kurallar bulunmakta. Yani sistemin ana kural kitabı The Dark Eye RPG olmadan da bu dünyaya hızlı bir giriş yapabilirsiniz!

the-vampire-of-havena

Üçüncü ve son kitabımız aslında bir kitap bile değil. The Dark Eye Fate Point isimli bu özel kutumuz, içinde oyunda kullanabileceğiniz ve tasarım harikası olan 20 Kader Noktasını barındırmakta. Bu kader noktaları oyunda son derece önem teşkil eden ve hem tanrıları hem karakterleri sembolize eden bir oyun mekaniğidir.

the-dark-eye-fate-points

Paizo, sistemin ana kural kitabı The Dark Eye RPG’nin İngilizce versiyonunu Mayıs ayında piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Oyunun ücretsiz yayınlanan hızlı başlangıç seti The Dark Eye – Quickstart Guide’ı buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons 5th Edition’da Sorcererlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu