Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Katilbot Serinin İkinci Kitabında Kayıp Anılarının Peşinde – Yapay Koşullanma

Katilbot Serinin İkinci Kitabında Kayıp Anılarının Peşinde – Yapay Koşullanma

Martha Wells‘in Katilbot Günlükleri serisi “Yapay Koşullanma” ile devam ediyor. Locus En İyi Kısa Roman Ödülü kazanan ve Hugo ile Nebula En İyi Kısa Roman Ödüllerine aday gösterilen eser, İthaki Yayınları‘ndan çıktı.

Serinin ilk kitabı “Tüm Sistemler Çöktü“de, “Kalpsiz bir ölüm makinesi olarak tam bir başarısızlık abidesiydim” sözüyle tanıdığımız Katilbot, ikinci macerası “Yapay Koşullanma“da belleğindeki belli belirsiz anıları toparlamanın peşine düşüyor.

Katilbot Günlükleri “Tüm Sistemler Çöktü” ile Başlıyor

“İnsanların birbirlerine ne yaptıklarına aldırış etmezdim: Tabii a) yapılanları durdurmam veya b) arkalarını temizlemem gerekmediği sürece.”

Karanlık bir geçmişi vardı. Bu geçmişin bir bölümünde de insanları öldürmüştü. Bu olay kendisini o kadar etkilemişti ki kendine “Katilbot” demeye başlamıştı. Ancak bu katliamla ilgili belleğindeki anılar belli belirsizdi ve artık daha fazlasını öğrenmek istiyordu.

Kısaltma adı GAT olan bir Araştırma Taşıyıcısıyla (“G”nin ne anlama geldiğini inanın ki bilmek istemezsiniz) bir olup her şeyin çığırından çıktığı o madencilik tesisine doğru yola çıkmak niyetindeydi.

Keşfedecekleri ise Katilbot’un bakış açısını tamamen değiştirecekti…

“Daha önce hiçbir kitabın ana karakterine böylesine bağlanmamıştım.”
– Patrick Rothfuss

“Katilbot’a bayılıyorum.” – Ann Leckie

Wells‘in 144 sayfalık Yapay Koşullanma” kitabı Cihan Karamancı tarafından Türkçeye çevrildi.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgunun Efsane Oyunu System Shock, Yenilenmiş Haliyle Döndü

Keyifli okumalar.