Edebiyat

Brandon Sanderson’ın Sissoylu Serisinin İkinci Kitabı “Kuşatma” Çıkıyor

sissoylu-kusatma-banner

Brandon Sanderson’ın dünyaca çok satan fantastik serisi Sissoylu‘nun yeni kitabı Kuşatma duyuruldu.

Serinin ilk kitabı Son İmparatorluk çıkalı bir sene oldu ve Akılçelen Kitaplar etiketiyle yayınlanacak ikinci kitabın kapağı ve arka kapak yazısı elimize ulaştı.

Sissoylu – Kuşatma kitabının ne zaman çıkacağı duyurulmadı ancak kitabın Aralık ayının ilk haftasında raflarda olacağını tahmin ediyoruz.

sissoylu-kusatma-kapakKitabın arka kapak yazısı şöyle; (İlk kitabı okumamış olanlar bu arka kapak yazısını okumasınlar)

Kötülük alt edildi; savaş ise henüz başlıyor.

İmkânsızı başardılar ve acımasız iktidarı bin yıl boyunca devam eden Tanrı benzeri varlığı ortadan kaldırdılar. Bu toprakların en kudretli Sissoylusu hâline gelen Vin ve ona âşık olan genç, idealist bir soylu olan Elend Venture, şimdi yıkık bir imparatorluğun külleri üzerine sağlam, yeni bir toplum inşa etmek zorunda.

Üç farklı ordunun kuşatması altında kaldıkları sırada, Vin ve Elend bu zorlu amaç için çalışmaya başlayalı çok kısa bir zaman olmuştu. Kuşatmanın demir yumruğu geride kalan her günle birlikte giderek daha da kapanırken, kadim bir efsane bir umut ışığı sunmaya başladı onlara. Efsanede bahsedilen Miraç Kuyusu’nun ne tür bir güç bahşettiği belli değil, hatta bu kuyunun gerçekten de var olup olmadığını bile kimse bilmiyor.

Belki de Lord Hükümdar’ı alt etmek işin en kolay tarafıydı. Lord Hükümdar’ın yıkılışı sonrasında ortaya çıkan gelişmelere rağmen hayatta kalabilmek hiç de kolay olmayabilir.

Kitabın ilk 4 bölümünü içeren ön okumaya buradan ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar.

İlginizi Çekebilir  Türklerin Şeytani Masalları: Türk Masal ve Efsanelerinde Demonik Varlıklar Kitabı Raflarda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu