Kayra Keri Küpçü

Geyik Editör

geyik-editor

Bu yazılar, daha önce 2008 yılında Frpnet forumunda yazılmıştır.

Burada bir editörün fantastik kitaplar hakkındaki geyik arka kapak yazılarını bulacaksınız.

İlahi – Ruhban Serisi 1. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

ilahi

Kahramanımız Cadderly ve arkadaşları hak yolunda büyük bir mücadele vermektedirler. “İlahi” adaleti sağlamaya çalışan kahramanımız Allah’a yakın olmak amacıyla dağlara çıkarlar ve huzuru bulmak için adanmış bu yolda önlerine çıkan bütün münafık iblisleri keserler. Hak yolunda önemli adımlar atan Cadderly (Kederli) Allah sevgisi adına bakalım neler yapacaklar.


İmparatorluğun Varisi – Star Wars Thrawn Serisi 1. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

11-imparatorlugun-varisi

Eski ufaklık Anakin Skywalker büyümüş ve Darth Vader olmuştur. Bununla yetinmeyen Darth Vader bir de İmparator olmak istemektedir. İmparatorluk yolundaki tek engel bacaklarındaki ve yanan kafasında oluşan varislerdir. Bu kitapta Darth Vader’ın imparatorluk ve varislerden kurtulma yolundaki çabalarını gülerek okuyacaksınız.


Boşver Dağı Kuşatması – Kaos Savaşı 5. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

bosverdagikusat

Bütün dünyayı ve hayatı “Boşveren”, yıllarca kendini felsefeye ve Nirvana’ya ulaşmaya adayan felsefeci Takhisis şövalyeleri artık huzuru aradıkları dağları da boşvererek “Yaa ‘Boşver Dağı’, biz en iyisi şehirlere inelim” deyip inmişlerdir. Kaos Savaşı sırasında silahlarını da kaybeden felsefeci Takhisis şövalyeleri artık biyolojik silahlar kullanmaya başlamışlardır. Silahlar, Mancınıklar ve zırh kullanmayan bu şövalyeler, dağlarda keşfettikleri bir yol ile savaşmaya başlarlar. Artık savaşlarda “Kuş Atma” tekniği kullanan bu savaşçıların en iyi kuşatmasını bu kitapta okuyacaksınız.


Fistandantilus, Yeniden Doğuş (Ankira Yayınları)

fistandantilusyeniden

Eski güreşçi Tilus yeniden ringlere dönme çabaları içindedir. Eskiden kalma madalyalarına ve kupalarına hayranlıkla bakan Tilus, bir gün “Neden olmasın, Tilus ringlere dönecek ve Yeniden Doğacak” diye haykırır. Fistan şehrinde büyüyen ve yetişen Tilus’un ringlere dönüşü ve yeniden doğuşu bu kadar güzel anlatılabilirdi.

“Kırmızı köşede Palanthas’tan Grom, Mavi köşede Fistan’dan Tilus”
– New York Times


Kukla Kral – Kaos Savaşı 3. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

kuklakral

Yakın zamanlarda doğan, birlikte büyüyen iki yakın arkadaş Kuk ve Puk uzun yıllar süren zorlu maceralara birlikte atılmışlar, ilk kez birlikte dostluğu tanımışlar ve hayatlarındaki birçok ilki birlikte yaşamışlardır. Aradan yıllar geçer ve Puk’un gerçek babasının Silvanesti Kralı olduğu ortaya çıkar ve Puk bir gün Kral olur. Bunu hazmedemeyen Kuk, Kralı tekrar bir dost olarak görmeye ve ona yakınlaşmaya çalışır. Kralın sorumlulukları ve çevresindekiler buna engel olmaya çalışmaktadır.

“Kuk’la Kral’ın maceraları en çarpıcı entrikalar ve siyasi oyunlarla anlatılmış.”
– Herald (Yani) Tribune


Karanlıkta 33 Yazar – (İthaki Yayınları)

karanlikta-33-yazar

İlginç bir insanın dramatik öyküsü. 33 sayısını çok seven ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmiş bir insan. Hayatını yemeyip içmeyip 33 sayısına adamış biri kişi bu. Gece gündüz demeden karanlık odasında elinde bir kalem, önünde bir kağıt sürekli 33 yazmaktadır. İnsanlar onu tanıyanlara “Bu adam ne yapar” diye sorduklarında verilen cevap hep aynı olmuştur. “Karanlıkta 33 Yazar”. Bu kitap çarpıcı bir hayat hikayesi sunmaktadır. Gelin bu adamın neden sürekli Karanlıkta 33 yazdığını birlikte keşfedelim.


Ejderhanın Blöfü – Kesişen Yollar Serisi 3. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

ejderhaninblofu

Krynn’in en kadim ejderhaları yüzyıllardır canlılardan uzak, onların işlerine karışmadan bir hayat sürmektedirler. Bu yüzlerce yıl boyunca beslenmekten başka bir şey yapmayan bu büyük 4 ejderha sıkılırlar ve kendilerine yeni bir eğlence ararlar. Bu eğlence arayışı yeni bir oyun keşfetmelerine neden olur. Poker adını verdikleri bir kağıt oyunu keşfeden ejderhalar sürekli poker oynamaya başlarlar. Aralarında en yaşlıları olan Kırmızı Ejderha arkadaşlarına yaptığı Blöf sonucu diğer ejderhaların ellerindeki her şeyi alır. Buna sinirlenen diğer Ejderhalar Büyük Kırmızıya karşı bir ittifak oluşturur ve savaş başlatırlar. Flotsam’a kadar yayılan bu savaş büyük bir yıkıma yol açar. Savaşa “Ejderhanın Blöfü” diyen insan ırkı acaba bu savaştan sağ kurtulabilecek mi?

“Ne Maverick filminde, ne de Vegas’ta böyle bir blöf görülmedi.”
– Las Vegas Magazine – Kitap Eki


1000 Ork – Avcının Kılıçları Serisi 1. Kitap (Arka Bahçe Yayınları)

1000-ork-kapak

1000 Ork akınlarda çocuklar gibi şendik…


İkizlerin Zamanı – Ejderha Mızrağı Efsaneler Serisi 1. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

ikizlerin-zamani-laika

Uzun süredir orduda olan İkizler Raistlin ve Caramon, ailelerinin yanlarında olmamasının acısını maddi olarak hissetmeye başlarlar. Bunca yıldır angaryalara ve acılara katlanıp birbirlerine destek olan ikizler, komutanlarıyla konuşmaya karar verirler.

İkizler maddi sıkıntılarını komutanlara bildirirler ve komutan da “İkizlerin Zam anı”nın geldiğini düşünür ve onların asker maaşlarına zam yapmaya karar verir. Daha sonraki gelişmeler acaba neler gösterecektir…


Sonuncu şef – Kaos Savaşı Serisi 1. Kitap (Arkabahçe Yayınları)

sonuncusef

Kaos savaşı sırasında Krynn’de kıyametler koparken cüceler aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Dışarı çıkıp ticaret yapamayan ve açlıktan yok olma tehlikesiyle kalan cüceler yeni bir girişime mecbur kalırlar.

Aç kalan cüceler, başlarındaki Cüce Kralı’na karşı ayaklanırlar ve onu tahtından indirip cüceleri aç bırakmayacaklarına inandıkları birini tahta geçirirler. Tahta geçen kişi ise cüce mutfağının hamur işleriyle ünlü bir şefidir. Hamur işleri ve unlu mamul ile ilgili engin bilgilere sahip olan son kişi olan “Son Uncu şef” krallığın başına geçer ve hem Kaos Savaşı’na hem de açlığa karşı büyük bir mücadele verir.

“Açlığa karşı verilen büyük bir mücadele ve büyük bir şef… Cüceler hayatta kalmalı…”
– La Gazetta Derro Sport


Amber ve Demir (Version 1.0)

amber-ve-demir

Amber gözlere sahip olan Mina müzik ateşiyle yanıp tutuşmaktadır. Yıllar boyu tanrılara verdiği hizmet onu bu tutkusundan mahrum bırakmıştır.

Artık canına tak eder ve bir müzik grubu kurar. Grubun ismi hakkında bir çok fikir ortaya atılsa da Mina gözlerinden esinlenerek grubun ismini “AMBER” koyar. şimdi önlerinde bir sorun daha vardır. Piyasaya yepyeni bir grup olarak çıkmaktansa ünlü birini grubun başına geçirerek piyasaya girmek daha mantıklıdır. Bu yüzden akıllarına ilk gelen isim Demir Demirkan olur. Demir Demirkan bu teklifi duyunca çok heyecanlanır ve grup ilk albümlerini “AMBER VE DEMİR” adıyla çıkarırlar.

Bu albümün hikayesi etkileyici bir dille Margaret Weis tarafından anlatılmış. Bakalım grup kurmak ve piyasaya girmek kolaymıymış…

“Nick Cave and The Bad Seeds’den sonra en iyi ikili gruplardan birinin hikayesi.”
– Rolling Stone


Amber ve Demir (Version 1.7) – Kitabın orijinal adı Amber and Iron

amber-and-iron

Mina bir gün eski elbiselerini ütülemeye karar verir.

Dipnot: Iron, İngilizce’de Ütü anlamına da gelir.


Korsan Kral – Değişimler Serisi 2. Kitap

Nevşehir’in yeraltı şehirlerinden taşı toprağı altın denen İstanbul’a ayak basan Dzzzzt, günlerce aç-susuz, uykusuz bir şekilde İstanbul’un karanlık köşelerinde gezinir durur. Yapacak bir işi yoktur. Derken bir sabah dolanırken kendini Mahmutpaşa’nın ara sokaklarında DVD satan kişilerin arasında bulur. Karın tokluğuna çalışmak için önce tezgahtar olarak başlar. Sonra müşterilerden tırtıkladığı paralarla taksitle kendisine bir bilgisayar alır ve kendi tezgahını açar. Bu tezgahta son dönem vizyon filmlerin en kaliteli çekimlerini satan Drizzt bir süre sonra iyice para kazanmaya ve çevresindeki tezgahları da tek tek satın almaya başlar.

Bu süre içerisinde de kendi filmlerini de çeken Drizzt, bunların da DVD’lerini satarak Korsan Kral’ı olma yolunda büyük adımlar atar.

Drizzt’in kendi videolarını sizler için hazırladık. Bu videoları izlediğinizde Drizzt’in Korsan Krallığına şahit olacaksınız.
– Youtube

Tutunamayanların arasından sıyrılan bir kahraman.
– Oğuz Atay

Benim insanım, yıkılmadan ayakta kalmayı diğer herkesten daha iyi biliyor. Bu kitap onu kanıtlıyor.
– Nihat Doğan

İlginizi Çekebilir  Tasha's Cauldron of Everything Kitabı'ndan Yeni Bilgiler Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu