Video Galeri

Yeni Dragon Age Oyunundan İlk Kısa Fragman Geldi!

Sevenlerinin, 2018 Game Awards’da Dragon Age serisinin 2014’ten beri süren sessizliğini bozacağına yönelik tahminleri doğru çıktı. Uzun bekleyiş nihayet sona erdi ve Bioware tarafından yeni Dragon Age oyununa dair ipuçları barındıran ilk kısa fragman paylaşıldı!

YouTube player

Kısa fragmanda, Dragon Age: Inquisiton ile tanıdığımız Solas’ı görüyor ve oyunun son ek paketi Trespasser’ı oynamış olanların oldukça iyi hatırlayacağı bir repliğini duyuyoruz. Bu iki faktörle birleşen çok önemli üçüncü faktör de kısa fragmanın, #TheDreadWolfRises etiketi ile paylaşılmış olması.

Dread Wolf Kimdi Peki?

Öncelikle uyaralım, bu kısımlarda karşınıza birkaç SPOILER çıkabilir. Eski Elfçe ismi Fen’Harel, bakış açınıza göre ihanetin ya da isyanın tanrısı olan Dread Wolf, DA: Inquisition ile ortalığı bir hayli karıştırmaya başlamıştı.Trespasser ek paketi ile ekibimizden biri olan güçlü elf büyücü Solas’ın gerçek kimliğinin Dread Wolf olduğunu öğrenmiştik fakat ek paket, en heyecanlı anda bitmişti. Solas’ın amacının ne olduğunu, aklından neler geçtiğini açığa çıkarma şansını yakalayamamıştık. Görünüşe göre yeni gelecek oyunda ya Dread Wolf’un yükselişini durdurmaya çalışacak, belki de bu yükselişe bizler de ortak olacağız.

DA: Inquisition’ın özellikle bitişine yakın karşımıza çıkan yoğun imalardan anladığımıza göre ise Solas ve takipçileri, büyücülerin egemenliği altında olan ve çoğu zaman karşımıza “şeytani büyücüler” klişesi ile çıkan Tevinter Imperium’a gidecekler. Eğer imalar gerçeğe dönüşürse yeni Dragon Age oyunu ile oyuncular, çizgi romanlar dışında ilk defa Tevinter Imperium’a gitme şansını yakalayacaklar.

Oyunun geliştiricilerinden Mike Darrah ise kısa fragmanın çıkışının ardından yayımlanan Bioware blog yazısında, yeni gelişmelerden şu sözlerle bahsediyor:

“Şuan için yeni detaylar paylaşmayacak olsak da size söyleyebilirim ki bir süredir, Dragon Age ustalarından; Dragon Age, Jade Empire ve Baldur’s Gate günlerinden beri birlikte çalıştığım insanlardan çekirdek bir kadro oluşturmaktaydık.”

Ne yazık ki yeni oyunun çıkışı için bir zaman aralığı verilmiş değil fakat beklemedeki Dragon Age hayranlarının bu kısa fragmanla bile ne kadar heyecanlandığını göz önünde bulundurursak şüphesiz ki Bioware’den kısa süre içinde yeni haberler gelecektir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.