Video Galeri

Stephen King’in Mr Harrigan’s Phone Uyarlaması İlk Fragmanıyla Karşımızda

Stephen King‘in, telefonuyla gömülen Mr. Harrigan’ı arayınca onunla konuşabilen genç bir çocuğun hikayesini anlattığı Mr Harrigan’s Phone öyküsünden uyarlanan film ilk fragmanıyla karşımızda.

Fragmanı sunmadan önce sonunu söyleyeceğim. Son cümlenin çevirisi şöyle:

Biri cevap almak istemiyorsa aramamalıdır.

İlgili Makaleler

Sanırım tüm hikayeyi özetleyen cümle de bu.

İşte filmden yayınlanan ilk fragman:

YouTube player

Fragmanda genç Craig, milyader komşusu Bay Harrigan ile kitaplar ve akıllı telefonlar hakkında sohbet ederek bir arkadaşlık kuruyor. Bu dostluk çok kısa sürede Craig’in kişiliğini değiştiriyor. Ve onun hayatının çok değerli bir parçası oluyor. Dolayısıyla Harrigan’ın ölümüyle çok sarsılıyor. Bay Harrigan’ı henüz yeterince tanıyamamış ve onunla konuşmaya doyamamıştı. Bu yüzden cenazeden önce tabuta Bay Harrigan’ın telefonunu da koyuyor. Sadece dostluklarının bir sembolü olarak.

Sonra bir gece yalnız hissediyor. Ve dostuyla konuşmayı özlediği için telesekreterden sesini duymak istiyor. Hatta eski günlerin hatrına arada bir de mesaj atıyor.

Ama Mr. Harrigan’dan cevap aldığında aslında bu cevabı almayı hiç de istemediğini fark ediyor.

Mr Harrigan’s Phone 5 Ekim’de Netflix’te yayınlanacak. Filmin detaylarından bahsettiğimiz habere buradan ulaşabilirsiniz.

Filmin uyarlandığı hikayenin yazarlığını Stephen King yapıyor. Bu öyküsü de Altın Kitaplar‘ın dilimize Kan Varsa adıyla çevirdiği kitapta yer alıyor. King normalde kendi hikayelerinden uyarlanan filmlere pek olumlu tepkiler vermez. Ancak bu film hakkında övgülerini sık sık dile getiriyor. Dolayısıyla bizim heyecanımız da arttı.

Filmde Mr. Harrigan’ı Donald Sutherland, genç Craig’i ise Jaeden Martell canlandırıyor. Yönetmen ve senarist görevinde de John Lee Hancock var. Hancock duygusal filmler konusunda başarılı bir isim. Bu yüzden bu filmde de başarılı olacağına dair bir umut besliyoruz. Filmin yapımcılığını da korku filmleriyle ünlenmiş Jason Blum üstleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.