Sinema Haberleri

Stephen King’in Mr Harrigan’s Phone Uyarlaması 5 Ekim’de Netflix’te

Stephen King’in Kan Varsa adlı öykü kitabındaki bir hikayeden uyarlanan Mr Harrigan’s Phone, 5 Ekim‘de Netflix‘e gelecek. Filmden ilk görseller yayınlandı.

Bu film uyarlaması Jason Blum‘ın ellerinden çıkacak. Ve Blum, bu yılın başında çıkan Firestarter‘ın da yapımcısıydı. Fakat Stephen King’in romanından ilham alan o yeni uyarlama tam bir facia oldu. King, filmin 1984’te çekilen ve eleştiri üzerine eleştiri alan eski Firestarter filminden daha kötü olamayacağını söylüyordu. Ama ondan düşük puanlar aldı.

Neyse ki bu filmi Stephen King önceden izlemiş ve yapımı övmüştü. O yüzden iyi bir uyarlama izleyeceğimize inanıyoruz. İlk görseller aşağıda:

İlgili Makaleler

Yazar, Mr. Harrigan’s Phone uyarlamasını çok beğendiğini söylüyor. Daha önce kendi eserlerinden uyarlanan yapımları orijinal metinden saptıkları ölçüde eleştirdiğine tanık olmuştuk. Ancak Netflix’in yeni uyarlaması ile King’in bir sorunu yok gibi duruyor.

Mr. Harrigan’s Phone’un neredeyse bitmiş halini izledim. John Lee Hancock yazıp yönetti. Ve dahiyane olmuş. Donald Sutherland. Jaeden Martell. Netflix. Bu sonbaharda.

Umarız karşımıza güzel bir film çıkar. Zaten fragman da muhtemelen önümüzdeki hafta gelir, daha net bir fikrimiz olur o zaman.

Hikayenin ana karakteri küçük bir kasabada yaşayan genç Craig. Ve Craig, münzevi milyarder ihtiyar Mr. Harrigan ile bir dostluk kuruyor. İkili kitaplar ve akıllı telefonlar üzerine sohbet etmeyi seviyor. Bu yüzden Mr. Harrigan öldüğünde Craig telefonunu da onun tabutuna koyuyor. Olaylar mezarında yatan Mr. Harrigan’dan mesaj almasıyla başlıyor.

Mr. Harrigan’ı Donald Sutherland, genç Craig’i ise Jaeden Martell canlandırıyor.

Jaeden Martell daha önce bir diğer Stephen King uyarlaması olan IT filminde Stuttering Bill karakterinin çocukluğunu oynamıştı.

Türkçe’ye Altın Kitaplar tarafından Kan Varsa adıyla çevrilen If It Bleeds, Stephen King’in son çıkan öykü kitabı. İçinde 4 hikaye bulunan kitabın her bir öyküsünü farklı bir yapımcı kapmıştı. Sonuçta Mr. Harrigan’s Phone öyküsü Netflix’e gitmişti. Netflix de uyarlamayı Jason Blum, Ryan Murphy ve John Lee Hancock‘a teslim etmişti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.