Makaleler

Unutulmaz Strateji Oyunlarının Unutulmaz Üniteleri

strateji-banner

Oyunlara ilgi duyan herkesin oynamış olduğu bazı strateji oyunları vardır. Strateji severlerin ise yıllardır oynadığı ve yıllar sonrada oynamaya devam edeceği oyunlardır bunlar.

Hem ufak bir nostalji yaşamak hem saygı duruşunda bulunmak için bu oyunların en sevilen ünitelerini hatırlamamızı istedim.

Age of Empires 2 – Paladin

age-of-empires-2-paladin

Sanırım oyunu oynayan oynamayan herkes ismini bilir ve oynayan herkes Paladin yetiştirmeyen bir ırkı seçse bile içinde ufak bir şüpheyle oynar.Çünkü Paladin en karizmatik olmakla beraber en güçlü ünitelerden biridir bu oyundaki.Tabi her ünitede olduğu gibi Paladin’inde zayıf bir noktası yok değil fakat o kadar etkili ki bunu umursamadan yemez içmez Paladin basardık “Burrap!” sesleri eşliğinde.

Red Alert 2 – Kirov Airship

red-alert-kirov-airship

Gelmiş geçmiş en hızlı oynanan,saniyelerle yarışılan böyle bir oyunda bu kadar yavaş bir ünitenin en iyilerden biri olması biraz ironik olabilir ama öyle.Eğer birinden intikam almak istiyorsanız en iyi ünite Kirov’dur.Düşmanlarımıza ulaşması biraz zaman alırdı farkındayım fakat ulaştığı anda sadece keyifle olanları izlerdik.Harika bir aksanla bize cevap verdiğini de unutmayalım.”Bombardiers to your stations”.

Starcraft – High Templar

starcraft-high-templar

Eski oyuncular bile kendilerinden daha eski oyuncular olduğunu bilirler ve Starcraft gibi ustaların işi olan bir oyun için üniteleri değerlendirmek çok zor.Sizin kullandığınız stratejinin tam tersini kullanan birine saygısızlık yapma ihtimali çok yüksek.Bu sebeple benden daha eski oyunculara saygısızlık etmek istemem ama çalışkandı High Templer,zekiydi.

Warcraft III Frozen Throne – Druid of the Claw

druid-of-the-claw

Bu kadar çok Hero içeren bir oyunda üniteler daha zayıf kalabilir ama Druid of the Claw kesinlikle hem bireysel hem de tarafındakiler için çok faydalıydı.Tercih edilebilecek çok fazla karakter olsa da ben en faydalısını paylaşmak istedim.Artık strateji tarzında Warcraft oynayan kişi sayısı çok az.Yinede oynarsanız Undead’lerin avantaj sahibi olduğu bu oyunda bol Druid of the Claw içeren bir Night Elf birliği ile ayakta kalmak mümkün.

Mount & Blade Warband – Savdyalı Şövalye

mount-and-blade-Swadian

Henüz diğerleri kadar eski olmayan ve efsane haline gelmemiş bir oyun olsa bile seneler sonra diğerleri gibi eskicilerin oynadığı ve sevdiği nostaljik oyunlardan biri olacağını düşünüyorum.Bir bonus gibi algılayabilirsiniz bu oyunu.Tarzı diğerlerinden farklı ama oynayan herkes çok keyif almıştır.Çok çeşitli üniteler ve taktikler içeren bu oyunda hiç bir şey düşünmeden biraz gaddarca hatta Erythnul’a taparcasına savaşmak isterseniz bu şövalyelerden daha iyisini bulamazsınız.

Daha fazla Victory yazısı görmeniz dileğiyle…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  0. Level Dungeons and Dragons: Stajyer Maceracılar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.