Makaleler

Stranger Things’in İkinci Sezonunda Görebileceklerimize Dair Teoriler

stranger-things-banner2

Son dönemin şüphesiz en başarılı yapımlarından olan Stranger Things dizisi sadece 80’li yıllara ait anıları uyandırmakla kalmadı, dönemin çekim tekniklerini ve ambiyansını da harika bir şekilde yansıtarak sürükleyici fantastik bir macerayı da başarılı bir şekilde bizlere sundu.

8 bölümde sona eren kurgunun ardından çok kısa bir süre sonra Stranger Things, ikinci sezon onayını da Netflix‘ten aldı. Ortada bir sorun vardı; zaten sonlanmış bir hikaye nasıl devam edecekti?

BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR

Dizinin son bölümünde gelecek sezona dair ipucu olabilecek 2 sahne görüyoruz. Bunlardan bir tanesi yemek masasından ellerini yıkamak için banyoya giden Will’i bir anda öteki dünya atmosferi içerisinde görüyoruz. Çok kısa bir süre de olsa Will’in öteki dünyayı yaşaması, uzun süre orada kalan Will’in dünyamız ile öteki dünya arasında sıkıştığını ve iki taraf arasında bir bağ olabileceğini bize anlatıyor.

stranger-things-will

Gelecek sezonun konusu bu bağlantı üzerinden yürüyebilir ancak gelecek sezonun kurgusu ile ilgili farklı ipuçları da var.

stranger-things-dnd

Sevimli kahramanlarımız Mike, Will, Dustin ve Lucas yine evin bodrum katında FRP oynarken oyun bitiyor ancak çocuklar, o sırada oyun yöneticiliği yapan Mike’a “Oyunu hemen bitiremezsin,” diyorlar ve çok ilginç 3 soru soruyorlar.

Dustin: Kayıp Şövalye ne olacak?
Lucas: Peki ya Gururlu Prenses?
Will: Ve o Mağaradaki Garip Çiçekler?

Sonrasında Mike ise bu sorulara “Bilmiyorum,” cevabı veriyor.

Bu sorular bir mesaj olabilir mi?

Reddit’teki SamuraiPandatron nickli kullanıcıya göre bu sorular gelecek sezonda işlenecek olayları bize anlatıyor.

Kayıp Şövalye

Dustin’in bahsettiği Kayıp Şövalye aslında Şerif Hopper olabilir. Stranger Things’in son bölümünde devlet yetkilisi abiler Hopper’ı arabaya bindirip bir yere götürüyorlar ama sonrasında o olayla ilgili bir şey görmüyoruz. Hopper hiçbir şey olmamış gibi kasabadaki işine devam ediyor. Acaba Hopper’ı bir sonraki sezonda elektrik santralinin üst düzey görevlerinden birinde mi göreceğiz? Kendisine Kayıp Şövalye denmesinin sebebi de onurunu ve hayatını ortaya koyup bir şövalye gibi kendisini Will’i kurtarmaya adamış olması, kayıp denmesi ise kızının ölümünden sonra psikolojik olarak büyük bir boşluk içerisinde olması gösterilebilir.

stranger-things-hopper

Bir diğer düşünce ise dizi boyunca kayıp olan Will‘in bu kayıp şövalye olması ama Will’in FRP masasındaki karakteri de bir büyücü. O nedenle Hopper göndermesi daha mantıklı geliyor.

Gururlu Prenses

Lucas’ın oyun sırasında bahsettiği Gururlu Prenses için iki farklı isim öne çıkıyor. Bunlardan bir tanesi kendi hayatını arkadaşları için feda ederek gururlu bir davranış sergileyen Eleven. Hayatı pahasına omuzları dik bir şekilde son gücünü kullanarak Demogorgon’u yok eden Eleven, bahsedilen Gururlu Prenses olabilirken bir diğer isim de Nancy. Nancy de hayatını hiçe sayarak öteki dünyada Will’i bulabilmek için geçitten -kendisi istemese de- geçti ve Demogorgon’u yok edebilmek için elinden geleni yaptı.

stranger-things-eleven

Bu iki karakter de Gururlu Prenses bahsine uyuyor doğrusu.

Mağaradaki Garip Çiçekler

Will’in söz ettiği Mağaradaki Garip Çiçekler, çok büyük ihtimalle Hopper’ın öteki dünyada gördüğü çatlamış yaratık yumurtasıdır. Öteki dünyada yürürken Hopper’ın karşısına çıkan çatlamış yumurta, tıpkı bir çiçeğin tomurcuk halden açmasını andıran bir şekilde ortadan ikiye ayrılmıştı. Mağara diye bahsedilen yer de öteki dünya tabii ki. Tabii yaratığın kafasının da bir çiçeği andırması cabası.

stranger-things-egg-yumurta

Bir diğer teori de, elektrik santrali binasında olabilecek başka çocuk deneyler. Mağara diye bahsedilen yer her tarafı çevrili, kendi içinde kapalı elektrik santrali ve oradaki -varsa- diğer çocuk denekler olabilir. Garip denmesi deney sonrasında yaşanan garip davranışlar, Çiçekler denmesi de çocukların çiçekler kadar masum ve naif olması nedeniyle olabilir.

Teoriler ve fikirler bu şekilde ama Stranger Things’in ikinci sezonu gelmeden bu düşünceler sadece teoriden ibaret kalacak. Umarız en kısa zamanda dizinin ikinci sezonunu görürüz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.