Makaleler

Star Wars’un Gizemli Karakteri Snoke Hakkında İlginç Bir Teori!

snoke-kylo-ren-banner

Force Awakens’in en gizemli karakteri Supreme Leader Snoke‘un türü, geçmişi hakkında bir çok mecrada Star Wars fanları tarafından bir çok teori dönmekte (Bunlardan birisini biz de yazmıştık).

Fakat bu teorilerden en farklı olanı son zamanlarda söylenenen ve acaba diyerek düşündüren türden bir teori.

Sıkı durun, bahsi geçen teoriye göre Snoke, Yoda’nın ilk padawanı veya ustası! Peki nasıl mı? Biraz detayları ele alalım;

yoda

Return of the Jedi’da Yoda ölürken, Luke’a yaklaşık 900 yaşında olduğunu söylüyor. The Force Awakens hakkında güçlü iddiaların birinde Snoke’un 800 ile 1000 yaşlarında olduğu hakkında söylentiler mevcut. Bu konu hakkında ortada dolaşan 2 teori var.

Birinci Teori: Yoda daha Jedi şövalyesiyken, Snoke onun ilk padawanıydı. Fakat bir şekilde karanlık tarafa geçti ve Yoda tarafından durdurulmak zorunda kalındı. Yüzünün yara bere içinde olmasının sebebi de Yoda ile yaptıkları düellonun eseri. Bu olaydan sonra Snoke dış halkaya kaçtı ve orada başka bir karanlık taraf kullanıcısı olan bir gurupla iletişime geçerek güçlerini arttırdı.

snoke

İkinci Teori: Snoke, Yoda’nın ustasıydı. Bir şekilde Jedi-Sith savaşlarıyla karanlık tarafa geçti ve çırağı Yoda tarafından durduruldu. Hikayenin geri kalanı ilk teoriyle aynı.

Aslında düşününce pek mantıksız teoriler gibi gelmemekte bu söylenenler. Özellikle Yoda’nın spin-off’u hakkında çıkan söylentiler ile Mace Windu’nun Palpatine’e söylediği, “Sithlerin baskısı asla geri gelmeyecek” diye bahsettiği dönem düşünülünce geçmiş ile alakalı bu tür bir hikaye çıkabilir.

Son olarak Frank Oz‘un Episode VIII’in kadrosuna katılmasıyla bu teori insana acaba dedirten cinsten.

Yazan: Semih Serkay Dereli

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Markasının Bilinmeyenleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu