Makaleler

Qui-Gon Jinn, Ghost Force Olarak Karşımıza Çıkar Mı?

Disney+ üzerinden yayınlanacak yeni Star Wars mini serisi Obi-Wan Kenobi, birçok eski oyuncuyu bir araya getiriyor. Peki Liam Neeson, Qui-Gon Jinn rolüyle geri döner mi?

George Lucas’ın yeni üçlemesinde (I, II ve III) içerisinde en beğendiğim karakterlerden biri Qui-Gon Jinn idi. Liam Neeson’ın muhteşem performansıyla Cumhuriyet Dönemi‘nde yaşayan bir Jedi Master‘ın neye benzediğini görmüştük. Ayrıca kendisi Obi-Wan Kenobi’nin de ustasıydı.

Jedi Düzeni ile takışmaları olmasına karşın, Güç konusunu ve Jedi öğretisini kendince yorumlayan Qui-Gon, ilk filmde Darth Maul’un iki başlı ışın kılıcıyla nihai sonuna ulaşmıştı. Ancak Episode III filmine geldiğimizde tamamen aramızdan ayrılmadığını öğrenmiştik.

Luke ve Leia’nın doğduğu sahnede, Usta Yoda, Obi-Wan Kenobi ile kısa bir konuşma gerçekleştirmişti. Obi-Wan’ın eski ustası Qui-Gon Jinn ile iletişime geçtiğini ve onun da bunu yapabileceğini söylemişti. Hatta film notlarını okursanız Liam Neeson’ın Force Ghost çekimleri için sete geldiği ve kayıt yapıldığı da biliniyor.

Qui-Gon Jinn karakterini, Clone Wars animasyon serisinde bir kez daha görmüştük. Obi-Wan ile Force Ghost görüşen karakter tekrar sırra kadem basmıştı.

Disney, şimdilerde Obi-Wan Kenobi dizisi için yeni üçlemede yer alan birçok önemli oyuncuyu bağlama peşinde. Önce Ewan McGregor ile anlaştılar ardından Anakin Skywalker / Darth Vader rolü için Hayden Christensen imza atmıştı. Ayrıca Ray Park‘ın da Darth Maul rolüyle yer alabileceği söyleniyor. Bir de üzerine Temuera Morrison‘ın da Boba Fett rolüyle yer alabileceği söylentisi çıktı. Boba Fett son olarak The Mandalorian dizisinin ikinci sezonunda gözükmüştü. Peki ya Obi-Wan Kenobi’nin eğitiminde çok önemli bir yeri olan Qui-Gon Jinn?

Benim tahminim bu karakteri de göreceğiz. Şu an bilgimiz dahilinde olmasa da Disney, Qui-Gon Jinn’i de diziye dahil etmek isteyecektir. Liam Neeson, daha öncesinde verdiği röportajlarda Star Wars evreninde yer almaktan memnun olduğunu, tekrar gelecek tekliflere de açık olduğunu söylemişti. Disney, Neeson’ı da ekibe dahil edecektir.

Yakın zamanda Collider‘a verdiği bir röportajda, “Sizlere dürüst olacağım. Henüz bir konuşma gerçekleşmedi. Ama olursa tekrar bu rolü üstlenmek isterim.” sözlerine yer vermişti.

Obi-Wan Kenobi dizisinin, birer saatlik dört bölümden oluşacağı söyleniyor. The Mandalorian gibi uzun soluklu bir dizi olması beklenmiyor. Hal böyle olunca sinema kalitesine yakışır, bol ünlü ismin yer aldığı bir yapım olması gerektiğini düşünüyorum.

Tüm bunları dikkate aldığımızdan, bunu bir yere not edin, yaşandığı zaman ben söylemiştim diyeceğim, Qui-Gon Jinn Force Ghost şeklinde Obi-Wan Kenobi dizisinde yer alacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.