Makaleler

Hayal Dünyanızı Sallayacak 15 Cyberpunk Kısa Film

cyberpunk-bilimkurgu-banner

Cyberpunk türü sadece bilim kurgunun bir alt dalı olmakla kalmayıp bazı yapımlarda toplumları bilim kurguya çeken bir araç görevi üstlenmiştir. Bu türe hızlıca birkaç örnek verecek olursak; Blade Runner, The Matrix ve Ghost in the Shell yapımlarını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda size cyberpunk türüne ait internette olup gözümüzden kolay kaçan kaliteli kısa filmlerden bahsedeceğiz.

1- True Skin

Gelecekte, insanların, gelişmiş elektronik parçaları normal bir organ gibi kabul edip kullandığı bir zamanda, Bangkok’da geçiyor hikaye. Filmin yazarı ve yönetmeni Stephan Zlotescu. Filmin hakları Warner Bros’da ve yapımcı David Heyman uzun metrajlı bir film çekmeyi planlıyor.

2- Memorize

İsveç yapımı olan ve aksiyon odaklı olan filmimizin konusu, insanların beyinlerindeki çipler sayesinde hatıralara erişebilen otoriteler ve bu teknolojiyi kullanan bir ajanın hikayesi. Filmin yapımcıları Eric Ramberg ve Jimmy Eriksson.

3- Rosa

İspanyol çizgi roman sanatçısı olan Jesus Orellana’nın evinde bilgisayarıyla yaptığı bu filmin görsel tarzı çok güzel. Matrix tarzı aksiyon ve görsellik güzel bir şekilde birleştirilmiş. 20th Centyury Fox filmini yapmak için anlaşmış durumda.

4- Sight

Retinalara yerleştirilen implantlar sayesinde insanların görüşlerini istediği şekilde dijitalleştirebildiği bir gelecekte, sosyal yaşamın nasıl etkilendiğini işleyen bu filmin yapımcıları Eran May-Raz ve Daniel Lazo.

5- From the Future With Love

K-Michel Parandi’nin distopyasında, sadece parayı ödeyenlerin güvenliğinin sağlandığı bir topluluk anlatılıyor. Daha büyük bir hikayenin parçası gibi görünen kısa film hali hazırda bir stüdyo, bir kanal ve bir video oyun yayıncısından teklif almış durumda.

İlginizi Çekebilir  Masalların Ardındaki Bilinmeyen Karanlık Gerçekler
1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu