Makaleler

FRP Oturumlarında Seviye Atlama Zamanı! FRP Oynarken Kullanabileceğiniz Ambiyans Müzikleri

Uzun süredir çevrimiçi oyun oynamaktan birçoğumuzun FRP oynatma şekli tamamen değişti. Artık hayal gücü yerini görselleştirmeye, mumlarla oluşturulan gerici ambiyans yerini müziklere bıraktı. Barovia’da kamp ateşi başında şarap yudumlarken Vistanilerin şarkılarını duymadan bir oyun hayal edemez olduğumdan sizlere her ortama uyum sağlayabilecek ambiyans müzikleri listesi çıkardım!

Oyuncuların yüzlerini jilet gibi kesen rüzgarın sesinden, akıl hastanesinde koşturan çocukların ayak seslerine kadar birçok farklı müzik ve ambiyans sesi bulabileceğiniz bu siteler, eminim sadece karakterlerinize değil oyunlarınıza da seviye atlatacak!

Frp oynarken kullanabileceğiniz ambiyans müzikleri

Tabletop Audio

Spesifik olarak masaüstü rol yapma oyunlarındaki ambiyans seslerine odaklanan bu site size binlerce orijinal müzik sunuyor. Tabletop Audio‘nun güzel tarafı ise bu servisi kullanmak tamamen ücretsiz ve reklamsız. 10 dakika uzunluğundaki bu sesler arasında anahtar kelimelerle aratma yaparak hem campaigne uygun hem de olay akışıyla uyumlu müzikler bulabilirsiniz. Sizin için en sevdiğim ambiyans müziklerinin beş tanesini de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ambient Mixer

Daha çok atmosfer ve ambiyans müzikleriyle dolu olan diğer bir ücretsiz servis ise Ambient Mixer. Birçok ses efekti ve müzik topluluk tarafından geliştirilerek kullanıcılara sunuluyor. Sadece orta çağ atmosferi ile kalmayıp Winchesterlar ile araba gezisinden, Hufflepuff ortak salonuna kadar birçok farklı ortamı sesler sayesinde deneyimleyebilmenizi sağlıyor. Site üzerinden direkt erişilebilen mixer ile bulduğunuz sesleri dilediğiniz gibi modifiye edebilir ya da sıfırdan kendi parçalarınızı oluşturabilirsiniz. Yine kullanmayı sevdiğim birkaç müzik parçasını aşağıya ekliyorum.

The Moving Castle (Interior) Dostoyevsky’s Dark MindInside the Central AI ChamberD&D Ship Battle MusicWitch’s KitchenUnderwater City

Önerdiğim Ambiyans Müzikleri Listeleri

Birbirinden yetenekli birçok sanatçı YouTube’da FRP oyunlarına özel, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çeşitli listeler sunuyor. Bunlara ek olarak birçok bilgisayar oyunu ve filmlerin soundtracklerinin de masaüstü oyunlara ne kadar uygun olduğunu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Curse Of Strahd, Rime Of The Frostmaiden, Descent Into Avernus gibi bilinen birçok maceraya özel müzik lsiteleri yayınlamakla beraber birçok ambiyans müziğe de kanalında sahip. Özellikle bu D&D maceralarını oynatanlar Travis Savoie’nin kanalına kesinlikle göz atmalı.

Fantastik, epik, post apokaliptik, sci-fi ve daha birçok müziğin bestecisi olan Micheal Gelli Studios aynı zamanda olaylara ve mekanlara göre ayrılan birçok listeyi de kanalında paylaşıyor. Özellikle orkestral ve savaş müziklerini sevdiğim bu sanatçı aradığınız her tarzda müziğe sahip.

Sword Coast maceracılarına özel çıkarttığı listelerle ön planda olan bu kanalda genellikle ambiyans müzikleri yer alıyor. Pazar yerinden mağara diplerine kadar birçok müziği 3 saat gibi uzun sürelere yayarak oyun yöneticilerinin işini kolaylaştırıyor.

Fantastik müziklerin fantastik yaratıcısı Vindsvept farklı konseptleri birleştirme konusunda çok güzel işler çıkarıyor. Enstrümantal müzik severlerin göz atması gereken kanalların başında geliyor Vindsvept.

Incompetech’in kurucusu Kevin MacLeod daha çok tematik müzikler üzerine yoğunlaşan bir sanatçı. Ambiyans müziğinden daha fazlasını isteyenler için ise güzel bir alternatif.

Arcane Anthems hem keyifli videoları ile eğlendiren hem de birbirinden güzel eserler çıkaran bir artist. Spotify’da kullanabileceğiniz listeleri bulunuyor.

Listemiz RPG müzik listesi ile son buluyor. Tabletop RPG Music az aboneli olsa da kaliteli listeleri olan kanallardan bir tanesi.

FRP Oyunlarınızda Kullanabileceğiniz Onlarca Arkaplan Müziği

Sizler oyunlarınızda hangi müzikleri kullanıyorsunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.