Makaleler

Fallout 4 Oynayanlara Paha Biçilemez İpuçları

Fallout 4 oyuncuları bir yandan oyunu oynarken bir yandan da yeni şeyler fark ediyorlar. Biz de bu farkındalık sürecine katkıda bulunalım istedik.

Oyunda kafanıza takılan bazı şeyleri anlattık.

S.P.E.C.I.A.L. Değerleriniz Hakkında Çok Endişelenmeyin

Oyunun ilk seviyelerinde “Yahu hangisine 1 puan daha eklesem,” veya “Önce ona puanımı versem ama sonra ya öbürlerine veremezsem,” endişesi oluşabilir ancak endişelenmeyin. Fallout 4’te seviye sınırlaması olmadığı için neredeyse tüm yeteneklerinizi maksimum seviyeye getirebilirsiniz. Puanları istediğiniz gibi dağıtın ne de olsa sonradan diğerlerine de puan verebilirsiniz.

vault-tec-special-tablo

Başlangıç için önerdiklerimiz:

 • Lockpicking (Kilit açma) ve Hacking (Terminal hackleme) perkleri gizli alanlara girmek ve kilitli yerleri açmak için ideal.
 • Scrounger (Beleşçi) perki, daha fazla mermi bulmak için önemli. Oyunda mermi bulmak kolay görünse de savaşlarda çok fazla mermi harcanıyor. Bu perk sizi sıkıntıdan büyük ölçüde kurtaracak.
 • Luck (Şans) özelliğine bağlı perkler işe yarıyor. Bloody Mess (Kanlı Dağınıklık) perki oldukça eğlenceli (!) görüntülere yol açıyor. Myterious Stranger (Gizemli Yabancı) perki de götünüzü kurtarmak açısından oldukça güzel. Bir anda adamın biri gelip düşmanınızı öldürebiliyor.
 • Action Boy (Eylem Çocuğu) perki de Action Point’in hızlı dolmasını sağlıyor.
 • Konuşmalarda ikna edici olmak gerçekten çok hoş lakin oyundaki konuşmaların kısır olması Charisma yeteneğinin önemini biraz azaltmış.
 • Lead Belly perki ile içtiğiniz sudan ve yediğiniz yemekten aldığınız radyasyon miktarı düşüyor. Böylece daha çok yemek yiyebilir ve su içebilirsiniz ancak Stimpakler daha zor bulunsa da daha kullanışlı. Yiyecekler belli bir Can Puanı kazandırırken Stimpakler belli bir yüzde oranında can veriyor.

Vault’taki Silahı Hemen Alabilirsiniz

cyrolator

Vault 111’den çıkarken Overseer’ın odasının arkasında kilitli bir silah var. Bu kilidi açmak içim Master Lockpicking perki gerekiyor ki bu da oyunun ilerleyen bölümlerinde ancak alınabiliyor fakat sadık köpeğimiz Dogmeat, bize bu silahı alabiliyor. Bu bir hata mı yoksa özellik mi bilmiyoruz ama Dogmeat’e silahın yanında dururken komut verince Cyrolator isimli özel silahı kollarımıza bırakıyor.

YouTube player

Eski Kasabanızı İyi Araştırın

special-fallout-book

Vault 111’den çıktıktan sonra savaş öncesi yaşadığımız kasabaya giriyoruz. Buraları iyi araştırın çünkü güzel eşyalar bulabiliyorsunuz. Robot uşağınız Codsworth de oralarda geziniyor. Ayrıca kilit açmak için kullanacağımız Bobby Pinler bulabiliyoruz. Tabii ki eski evinizi de iyice kontrol edin, özellikle bebek yatağının çevresine iyi bakın. Çok Ö.Z.E.L. bir kitap bulabilirsiniz. ;)

Ana Hikayeyi Takip Edin (İlk Başta)

Ana hikayeyi takip ederek ilerlemek sizi oyuna daha çabuk ısındıracak. Aynı zamanda başlarken güçlü zırh ve silahlar bulmanıza yardımcı olacak. Diamond City görevi gelene kadar ana hikayeye bağlı kalın ancak sonrasında yan görevlere odaklanın. Ana hikaye, bizleri bir taraf seçme zorunluluğunda bıraktığında diğer tarafların görevlerini yapamayabilirsiniz.

Doğru Hurdaları Toplayın

fallout-4-junk

Çorak Topraklar’da dolaşırken etrafta (haliyle) bir sürü hurda eşya göreceksiniz. Bu hurdalar, Workshoplarda eşya yapmanız ve silah ya da zırhınızı geliştirmek için lazım ancak her bulduğunuz çöpü toplamayın, bu sefer ağırlık başa bela olabilir. Ayrıca envanterinizi de feci şekilde dolduruyor. Inventory’de Junk sekmesine gelerek burada size en çok lazım olacakları ve nadir bulunanları işaretleyin. Yanında büyüteç işareti göreceksiniz. Böylece etrafta gezinirken bulduğunuz eşyanın yanında büyüteç görürseniz onları almaya özen gösterin. Bu eşya parçalandığında içerisinden sizin ihtiyacınız olan malzeme çıkacak.

Oyunu Bol Bol Kaydedin

Fallout 4, ilk başlarda her ne kadar kolay görünse de aslında Fallout 3 ve Fallout: New Vegas oyunlarından daha zor olmuş. Bazı durumlarda kaydetmediğim için aynı yerleri tekrar tekrar yürümek zorunda kaldığım oldu. Bu nedenle her 10-15 dakikada bir kayıt alın. (F5 tuşu ile hızlı kayıt yapabilirsiniz) Yeni bir alana girince kaydedin, iyi bir eylem yaptığınızda kaydedin, Legendary bir yaratık öldürünce kaydedin. Bu arada hızlı kayıta çok güvenmeyin; dövüşte hızlı kayıt, dövüş öncesi normal kayıt alın!

fallout-resim-wallpaper30

Notlar Alın!

Oyunun en başlarından itibaren notlar tutmaya alışın. Mesela oyunun ilk yerlerinde Master Lockpicking gerektiren kapılar veya kasalar olacak ve siz bunları açamayacaksınız ancak unutmayın, eğer güçlü bir kilitle korunuyorsa mutlaka içerisinde değerli bir şeyler vardır. Bulduğunuz ancak açamadığınız bu kasanın yerini hemen not alın, sonrasında oraya tekrar dönüp içeride ne var ne yok alın.

Tabela ve İşaretleri Okuyun

Etrafta dolaşırken “KEEP OUT” veya “DANGER” gibi tabelalar görürseniz dikkatli olun. O tabelalar boşu boşuna oralara konmamış. Bazen de duvarlara yazılmış yazılarda bazı uyarılar görebilirsiniz. Bunları dikkate alın!

Koleksiyon Malzemelerini Toplayın

fallout-4-dergi

Oyunda size ekstra özellikler veren veya yeteneklerinizi arttıran koleksiyon eşyaları bulabilirsiniz. Hatta gözlerinizi açık tutun, her yere bakın ve bunları bulun. Mesela Bobbleheadler sizin S.P.E.C.I.A.L. özelliklerinizi arttırırken, savaştan kurtulmayı başarmış dergiler de ekstra özellikler size verecektir. Ayrıca yanında yıldız işareti bulunan silahlar ve zırhlar da size ekstra yetenek veya özellik verebilir.

V.A.T.S. Sayesinde Göremediklerinizi Görün

V.A.T.S. (Vault-Tec Assisted Targeting System) bize dövüşlerde büyük avantaj sağlıyor ancak bunu sadece dövüşlerde kullanmayın. Bazen yolda yürürken nereden geldiği belli olmayan bir mermi tarafından vurulabilirsiniz ya da daha da tehlikelisi önünüzdeki mayını görmeyebilirsiniz. Yolda yürürken arada sırada V.A.T.S.’ı açmaya çalışırsanız etrafınızda bir düşman veya mayın varsa size gösterecektir. Etrafta bir şey yoksa zaten V.A.T.S. açılmayacaktır.

Cambridge Polis Karakolu Görevini Erken Yapın

Cambridge Police Station görevleri bize Brotherhood of Steel görevlerini açıyor. Burayı erken yaparsanız çok değerli bir silaha erkenden kavuşabilir ayrıca Brotherhood of Steel’in kaynaklarına da erkenden erişebilirsiniz.

Junk Jet Silahını Kullanın

junk-jet

Junk Jet isimli silah, elimizdeki hurdalarla ve eşyalarla saldırmamıza olanak sağlıyor. Bu silahın içerisine koyduğunuz hurda, basınçlı hava ile fırlatılıyor. Oyuncak bir ayı ile düşmanınızı öldürmek paha biçilemez!

Profesyonel Şekilde Terminal Hackleyin

fallout-4-terminal-hack

Hack yapmak bu oyunda biraz daha zor gibi ancak önceki oyunlardan farklı olarak bir terminale ilk seferde giriş yapamazsanız terminal tamamen kilitlenmiyor. 10 saniye sonra değişik şifrelerle yeniden aktive oluyor. Siz de sürekli olarak terminali hacklemeye çalışabiliyorsunuz. Ekrandaki kelimelerden bir tanesini seçin ve şifredeki doğru kombinasyonda eşleşen harfler “Likeness” (Benzerlik) olarak gösterilecek. Likeness=0 çıkarsa üzülmeyin, bu iyi bir şey. Demek ki seçtiğiniz kelimedeki hiçbir harf şifrede yok. Böylece pek çok kelimeyi eleyebilirsiniz.

Eğer hâlâ bu işlem size zor geliyorsa sizi buraya alalım.

Düşmanın Zayıflığını Kullanın

Her düşmanın bir zayıf noktası var. Mesela ghoulları bacaklarından vurun, uzuvları hemen kopuyor ve size doğru koşamıyorlar. Deathclawlar’ın göbek kısmı daha korumasız oluyor. Robotlar, Plasma veya Pulse silahları ile daha kolay etkisiz hale getirilebiliyorlar. İnsanlar ise kafalarından daha çok hasar alıyorlar veya insanların silah tutan koluna ateş ederseniz size silahla saldıramıyorlar. Super Mutant Suicider’a çok dikkat edin. Kendisi, sağ elindeki Mini Nuke ile üzerinize doğru koşuyor. Eğer yaklaşırsa elindeki Mini Nuke’ü patlatıyor ve sonuç kaçınılmaz. Bu nedenle hemen sağ koluna ateş edin!

fallout-4-vats

Ayrıca düşmanların zayıflıklarını daha net öğrenmek istiyorsanız Awareness perkine biraz puan verin.

Düşmanınızı Tanıyın

Eğer bir düşmanın yanında kurukafa simgesi görüyorsanız anlayın ki o düşmanın seviyesi sizinkinden yüksektir ve öldürmesi daha zordur. Eğer ki düşmanın yanında yıldız işareti varsa bu düşman Legendary bir düşmandır ve üzerinde özel eşya taşıyordur. Legendary düşmanları öldürmek zor olabilir çünkü dövüşün orta yerinde mutasyona uğrayarak kendilerini tamamen iyileştirebilirler. Bazen dövüşten kaçmak sizin için akıllıca olabilir ancak değerli eşyalar için Legendary düşmanları öldürmek faydalı olacaktır.

fallout-4-grognak-axe

Yan Görevleri Mutlaka Yapın

Oyundaki ana görev sürükleyici olsa da yan görevleri mutlaka yapın. Yan görevler hem hızlıca seviye atlamanıza yardımcı olacak hem de dünyayı keşfetmek açısından önemli bir fırsat sunacak. Çok eğlenceli görevler var, mutlaka inceleyin.

Bazı Görevler İçin Çok Beklemeyin

fallout-4-piper

Oyunda her ne kadar belirtilmese de bazı görevler zamanlı olarak karşımıza çıkıyor. Bu görevleri kısa zaman içerisinde yapmazsanız görev başarısız oluyor. Çok detaya girmeden 1-2 örnek vereyim; mesela biri kaçırıldıysa ve size onu hemen kurtarmanız söyleniyorsa bunu hemen yapın yoksa o kişi ölebilir. Veya bir yerleşim saldırıya uğradıysa kısa zamanda oraya gidin yoksa orayı kurtaramayabilirsiniz.

Yol Arkadaşlarınız Size Yardım Etsin

Yol arkadaşları sadece dövüşlerde değil genel oyun içerisinde de faydalılar. Bazı karakterler kilitleri açabiliyor, bazıları bilgisayar hackleyebiliyor. Mesela Nick Valentine, bilgisayar hackleme konusunda oldukça başarılı; Cait ise kilitleri başarıyla açabiliyor.

Yol Arkadaşlarınızla Konuşun

Yol arkadaşlarınız ile konuşmak hem onlarla ilişkiniz açısından önemli hem de bazen o kişilerden özel görevler alabiliyorsunuz. Onların sevdiği şekilde davranarak güvenlerini kazanabilirsiniz. Mesela Nick Valentine ve Piper, insanlara yardım ettiğinizde sizden hoşlanırlar. Eğer sağdan soldan eşya çalayım ya da milleti tersleyeyim diyorsanız bu karakterlerle yol arkadaşlığı yapmayın. Ayrıca romantik ilişki yaşadığınız yol arkadaşınız olursa onunla aynı yatakta uyumak da size ayrıca özel bonus verecektir.

fallout-4-pearson

Yol Arkadaşlarınızla Ekipmanı Paylaşın

Her yol arkadaşınız kendisine has bir silaha sahiptir ancak elinizdeki çok iyi bir silahı onlara vererek dövüşlerde daha etkili olmalarını sağlayabilirsiniz. Yol arkadaşınızın envanterinden sizin verdiğiniz silahı kullanmasını da sağlayabilirsiniz. Eğer karakterler kendi silahlarını kullanırsa mermi sıkıntısı çekmezler ancak sizin verdiğiniz silahın mermilerini tüketeceklerdir, o yüzden mermi de sağlamayı ihmal etmeyin.

Yol arkadaşınızın Power Armor giymesini sağlayabilirsiniz. Üstelik yol arkadaşınız Power Armor giydiğinde Fusion Core azalmıyor, sadece zırh hasar görüyor. Onu da arada sırada tamir ederseniz çok güçlü bir yol arkadaşınız olur.

Fakat Onlara Patlayıcı Vermeyin

Oyunda patlayıcılar gerçekten büyük etkiler yaratabiliyor. Bu nedenle yol arkadaşınıza patlayıcı vermemeniz iyi olur. Bir anda patlayıcıyı sizinle yakın dövüşte olan bir düşmanın dibine atabilirler!

Dogmeat’i Süsleyin

Oyunda bulacağınız köpek eşyaları ile Dogmeat’i süsleyebilir, ona zırh verebilirsiniz.

dogmeat

Dogmeat Size Hediyeler Getirir

Siz etrafta dolaşırken sadık dostumuz Dogmeat çevreden eşyalar bulup size getirebilir. Bazen mermi bazen bir lazer silahı olabilir bu. Bazen ise çok güçlü bir düşmanı da size çekebilir tabii ki.

Dogmeat’in Oyuncak Ayı Sevdası

Ayrıca Dogmeat’in envanterine bir oyuncak ayı bırakın, sonra ne kadar mutlu olduğunu izleyin.

YouTube player

Köpek Kulübesi Yapmayı İhmal Etmeyin

Yerleşim yerinize bir köpek kulübesi mutlaka yapın. Dogmeat’i eve gönderdiğinizde kendisi direkt olarak köpek kulübesine gidecektir. Etrafta kendisini bulamazsanız köpek kulübesine bir bakın.

Yerleşim Yeri Seçin

En başta bizlere içerisinde Workshop olan Sanctuary Hills ve Red Rocket garajı sunuluyor. Bunlardan bir tanesine yerleşip eşyalarınızı bırakabilirsiniz. Ben Sanctuary Hills’e yerleştim ve eşyalarımı da orada üretiyorum ve saklıyorum. Siz de küçük de olsa yerleşmeye başlayın.

İhtiyacınız Olmayanı Parçalayın

Eğer parayla çok işiniz yoksa veya elinizdeki eşya para etmiyorsa, tabii kullanmayı da düşünmüyorsanız hiç düşünmeden parçalayın. Eşyadan çıkan parçalarla kullanışlı bir şeyler yapacaksınızdır.

Kendi Malzemelerinizi Üretin

Yerleşim yerinize meyve ve sebze ekerek kendi yiyeceklerinizi yapabilecek hammmaddeyi yetiştirebilirsiniz. Ayrıca su pompaları yaparak radyasyonsuz sağlıklı su da sağlayabilir, kendinizi iyileştirebilirsiniz.

Savunma Oluşturmayı Unutmayın

fallout-4-turret

Kasabanıza yerleştikten sonra orayı savunacak bazı silahlar koymayı ihmal etmeyin. Çok sık olmasa da bazen birkaç Raider veya Super Mutant, kasabanızı yağmalamaya gelebilir. Turretlar etkili olacaktır, aksi takdirde kasabadaki eşyalarınızı çalabilirler.

Power Armor’ı Kendinize Göre Değiştirin

Power Armor, Fallout 4’teki en eğlenceli şeylerden birisi olsa gerek. Bir de yürürken Fusion Core harcamasa… Neyse, bu gelişmiş zırhı da istediğiniz gibi modelleyebiliyorsunuz. Hatta Hot Rodder dergisini bulursanız zırhınızı özel renklere de boyayabiliyorsunuz. Evet, pembe de oluyor. :)

fallout-4-power-armor-color

Silahlarınızı Mutlaka Geliştirin

Oyunda çok farklı türlerde pek çok silah bulmanız mümkün. Kendi oyun stilinize göre birkaç favori silahınız olsun ve mutlaka bu silahları geliştirin. Normal ateşli silahlar için Gun Nut, enerji silahları için ise Science perkleri önemli.

fallout-4-gun-crafting-guide

Fusion Core Sıkıntısı Çekmeyin

Power Armor giymek her ne kadar eğlenceli olsa da gözünüz sürekli eriyip giden Fusion Core göstergesinde olacaktır. Zırhın içindeki Fusion Core bittiğinde zırhınız hareket etmeyecektir. Bu nedenle zırhınızı etrafı keşfetmek için değil zorlu bir savaşa girmek için kullanın. Ayrıca Fusion Core’u zırhın üzerinde bırakırsanız çevredeki kişiler veya düşmanlar da bu zırhı giyebilir!

Ayrıca Fusion Core seviyesi çok düştüğünde zırhınızdan bu Fusion Core’u çıkarın ve bir tüccara dolu fiyatından satın. :)

Gerçek Zamanlı Sniper Deneyimi

Elinizde bir sniper tüfeği varsa ve çok uzaktaki bir düşmanı vurmaya çalışıyorsanız V.A.T.S. yerine kendi yeteneklerinizi kullanın. Göreceksiniz daha iyi hasar vereceksiniz.

Aşağı ve Yukarıdan Gelen Tehlike

Bazen birileri size ateş eder ancak nerede olduklarını etrafınıza baksanız da göremezsiniz. Sonra kafanızı bir kaldırırsınız, adam tepenizdeki balkondan sizi vuruyordur. Bu nedenle aşağınızdan veya yukarınızdan gelen tehlikelere karşı da ayık olun.

Silahlarınıza İsim Verin

fallout-4-weapon-name

Favori silahlarınıza ilginç isimler verebilirsiniz. Bu hem sizin keyif almanızı sağlayacak hem de sık kullandığınız silahları ayırt etmenizi sağlayacaktır.

Arabaların Etrafında Ateş Yakmayın

Dövüş sırasında arabaların arkasına saklanmak her zaman akıllıca olmayabiliyor. Size ateş eden düşmanlar sizi vuramazsa arabayı vurabiliyorlar ve arabanın patlaması gerçekten çok büyük hasar verebiliyor. Bu nedenle yakınlarda arabalar varsa dikkatli olun. Unutmayın, o arabalar savaştan önce nükleer enerji ile çalışıyordu!

Radyasyona Dikkat

fallout-4-radiation

Yanınızda her zaman RadAway bulundurmaya özen gösterin çünkü radyasyon gerçekten tehlikeli olabiliyor. Önceki oyunlarda radyasyon, canımızı etkilemese de Fallout 4’te maruz kaldığımız radyasyon, bizim maksimum canımızı da etkiliyor. Bu nedenle ne kadar fazla radyasyona maruz kalırsak o kadar az canımız oluyor. Zaman zaman radyasyon fırtınalarına ve yağmurlarına da yakalanıyoruz. Bu durumlar için yanınızda bir gaz maskesi bulundurun. Tabii ki bulunduğunuz yerden başka bir yere Fast-Travel yapmak da işe yarayacaktır.

İyi Yüzmeler

Hava yazlık bir hava olmasa da üzerinizde Power Armor varken yüzmenin keyfi başka. Power Armor sizi radyasyondan korur ve siz de rahatça yüzebilirsiniz. Suyun dibinde çok ilginç eşyalar ve değerli malzemeler bulabilirsiniz, bu nedenle sulara girip etrafı araştırmakta fayda var. Tabii Mirelurkler’e dikkat!

Uyusun da Büyüsün Ninniiii

Uyumak sadece sizi iyileştirmekle kalmıyor, kısa süreliğinde %10 daha fazla XP (Yetenek Puanı) kazanmanızı da sağlıyor. Bulduğunuz yerde uyuyun, boşuna Stimpak tüketmeyin.

Etrafınızda Olan Bitene Kulak Verin

Bir kasabaya girdiğinizde etrafta konuşan kişilere kulak verin. Bazen anlattıkları şeyler değerli bir eşya bulmanızı, bazen bir göreve başlamanızı sağlayabilir. Onlar her ne kadar kendi aralarında konuşuyor olsalar da yavaşça yaklaşıp dinlemekte fayda var. Bazen çok komik diyaloglar da olabiliyor.

Sentetik Bir Dünya

fallout_4_synth_strider

Synth olarak anılan sentetik robotlar, tahmin ettiğinizden daha yakınınızda olabilir! Bazen kasabanıza yeni insanlar yerleşir. Bu durum, kasabanın büyümesi açısından iyi bir şey tabii ki ancak yerleşen kişi bir Synth olabilir ve bir sonraki gelişinizde kasabanızda kimsenin hayatta kalmadığını görebilirsiniz. Kasabanıza yeni gelen kişilerin üstünü arayın. Korkutucu değil mi?

Çevreyi İyi Kullanın

Etrafta yürürken çevrenizi iyice inceleyin. Bazı binalar veya araçlar sizin için önemli avantaj sağlayabilir. Mesela büyük cüsseli, Deathclaw gibi bir yaratıkla kapışırken daha önceden orada duran bir otobüs gördüyseniz koşarak otobüsün içerisine kendinizi atabilirsiniz. Böylece Deathclaw otobüsün içerisine giremeyecek ve siz de güvenli bir şekilde onu öldürebileceksiniz. Bu tür avantajları iyi değerlendirin.

Diğer İpuçları

 • Daha önce Fallout oynamamış olsanız bile Fallout 4 oynayabilirsiniz. Bazı göndermeleri yakalayamazsınız ama yine de aynı diğer oyuncularla aynı keyfi alırsınız.
 • Pip-Boy ve ekran göstergelerinin rengini Ayarlar’dan değiştirebilirsiniz.
 • Düşmanın üzerindeki Power Armor’ın Fusion Core’una ateş ederek düşmanın zırhtan çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kasabanıza bir çan kurun. Çanı çaldığınızda herkes oraya toplanır, böylece milletin peşinden koşturmazsınız.
 • Yol arkadaşınız birileriyle veya sizinle konuşuyorsa onu dinleyin.
 • Kullanmadığınız zamanlarda silahınızı indirin. Daha hızlı koştuğunuzu fark edeceksiniz.
 • Sarhoş olmak, diyaloglarınıza eğlenceli eklemeler yapacak.

Kaynak: Kotaku

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Şizofreni Hastaları Video Oyunları ile Sakinleşiyor

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Hocam radyasyonlu yiyecekler yedikçe maksimum can oranım düşüyor yani can göstergesinde kırmızı oran artıyor. Onu nasıl azaltacağım bulamadım bir türlü?

 2. Hangi eşya ne işe yarar, Yanımızda ki ekip arkadaşımıza yada köpeğimize nasıl yeni eşya veriyoruz?

 3. HARİKA AÇIKLAMALAR OLMUŞ elinize sağlık – bu arada poverarmor station a malzeme koyabiliyorsunuz arkadaşlar R harfine tıklayın ve metal steell aliminyum plastik circutry gibi malzemeler direk tamir malzemesine dönüşüor. :) 4 saat aralıksız oynadım 2 görev anca yaptım .malzeme toplamak acayip vakit alıyor bu arada yol arkadaşıma malzeme toplatmaya başladım.gez gez oyun bitmiyor .bence bu oyun 1 yıl aralıksız oynanır…çok selam ve saygılar .eto

 4. cleansing the commonwealth görevinde bölgeyi temizlememe rağman temilenmedi olarak görev bitmiyor acil yardım ve inşaat yapamıyorum ”no more buildings

 5. Yol arkadaşınızın Power Armor giymesini sağlayabilirsiniz. Üstelik yol arkadaşınız Power Armor giydiğinde Fusion Core azalmıyor, sadece zırh hasar görüyor. Onu da arada sırada tamir ederseniz çok güçlü bir yol arkadaşınız olur.

  demişsiniz bunu nasıl yapacağız armor dolu bende ama duruyor öyle hiç biyerde anlatımı yada videosunun da bulamadım arkadaşlarıma nasıl power armor vereceğim ?

 6. Önce yol arkadaşınızla konuşun, sonra imleci Power Armor’a çevirin. Ekranın altındaki komut değişiyor.

 7. inşaat modunda atama yapmak gibi denedim olmadı arkadaş ile konuşunca direk trade ekranı geliyor yada hiç bişey gelmiyor

 8. Yanınızda sizinle birlikte gelen yol arkadaşınıza yapabiliyorsunuz onu. Kasabadaki kişilere değil.

 9. birde bu dedektifle beraberim köpek kayboldu item vericektim ona yok nereye gitti bilmiyorum kulube de de yok onu nasıl buluruzz ?

 10. Bir görev var, orada köpek yol gösteriyor. O görev aktifse köpeği bulamazsın. Görevi yapınca köpek geri dönüyor.

 11. evet o görevdeydim sonra dedektif e geçtim köpek gitti peki görev bitsin ozaman :)

 12. Yol arkadaşınızı seçip sonra eşyaya doğru dönerseniz “Take” komutu çıkar ama anlamsız zaman kaybı. Siz kendiniz alın sonra ona verin.

 13. abi çok fena radyasyon yedim canım bir gıdım kaldı tek yiyorum yaratıklardan bunu nasıl düzeltirim

 14. Muhtemelen çözmüşsündür. Bunu bilmeyen arkadaşlar için bir not olarak bırakayım. Radaway adında aşı var. Bunu yaptığın zaman radyasyonun düşer. Rad-x aşısı ise seni radyasyondan korur.

 15. BİR ATÖLYEDE PARÇALADIĞIMIZ HURDALAR BAŞKA ATÖLYELERDE GÖZÜKMÜYOR, ORTAK KUKLLANIM VARMI VARSA NASIL KAZANIYORUZ BİLEN VARMI

 16. var hocam ticaret agı kurmanız lazım base v ye basılı tuttun workshop acıldıgında boşda ki adamın üstüne gelin alta yazar q idi heralde ona basıp ticaret kurmak istediğin base yi seçin bunu yapmanız için de local leader perkiniz 2 mi ne olması lazım dı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.