Makaleler

Disney’in 2021 Yılında Yayınlayacağı Diziler ve Filmler

Disney, önümüzdeki yıla bomba gibi hazırlanıyor. Hem sinemalar da hem de dijital platformu olan Disney+ üzerinde yepyeni yapımlar yer alacak.

Bu yıl birçok film stüdyosu/yapımcısı için oldukça zorlu geçti. Sinemaların kapatılmasının ardından filmlerin vizyon şansları da ellerinden alındı. Birçok film 2021 yılına ertelenmek zorunda kaldı. En büyük kazanç kaynağı sinema olan Disney de bunlardan biriydi.

Gerçi dünya devi Mickey Mouse’un batması kolay olmayacaktır. Ellerindeki markalar ve yeni yapımlarıyla, önümüzdeki yıl itibariyle sağlam bir geri dönüş yapacaklar. Ellerindeki Marvel Studios, Lucasfilm, Pixar, 20th Century Studios, Disney Animation ve Disney Live Action firmaları üzerinden 10 yeni Disney+ projesi izleyeceğiz. Ayrıca 2021 yılında vizyona girmesi beklenen 15 filmi var.

Bakalım bunlar neymiş?

WandaVision – 15 Ocak 2021

Disney+’ın ilk büyük bütçeli Marvel dizisi olacak olan WandaVision, merak edilen yapımlardan biri. Bu yıl içerisinde daha erken tarihlerde yayınlanması planlanıyordu. Ancak dediğimiz üzere pandemi bu tarihlerin değişmesinde etkili oldu.

WandaVision, Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen ikilisi Wanda Maximoff (Scarlett Witch) ve Vision’a odaklanacak. Tam olarak konusu bilinmese de ABD TV tarihiyle harmanlanmış ilginç bir yapım olacağı kesin. Dizinin konusuna ilişkin makalemizi de burada bulabilirsiniz.

Pixar Popcorn – Ocak 2021

Net tarih verilmese de Ocak ayı içerisinde Disney+ üzerinden yayınlanacak olan Pixar Popcorn, firmanın sevilen karakterlerinin kısa hikayelerini barındıracak. Birkaç dakika uzunluğunda, çizgi film tadında hazırlanmış Pixar Popcorn bölümleri, bilinen ve sevilen karakterlere odaklandığı gibi yeni karakterlere de yer verecek.

Flora & Ulysses – 19 Şubat 2021

Disney’in yeni çalışması aslında bir çocuk romanından uyarlama. Newberry Ödüllü ve aynı ismi taşıyan romanda, 10 yaşındaki Flora’nın, Ulysses isimli sincabıyla olan hikayesi anlatılacak.

Biraz fantastik, biraz süper kahraman temasından faydalanan dizinin kadrosu da oldukça iyi görünüyor. Matilda Lawler, Alyson Hannigan, Ben Schwartz, Anna Deavere Smith, Danny Pudi gibi oyuncuların yer aldığı yapım Lena Khan tarafından yönetildi.

Raya and the Last Dragon – 5 Mart 2021

Eş zamanlı olarak hem sinemalara hem Disney+’ın Premier Access üyeliklerine sunulacak olan Raya and the Last Dragon, Kumandra isimli fantastik bir diyarı konu edinecek.

Zamanında insanların ve ejderhaların beraber yaşadığı bu diyar, yeni bir tehlike ile sarsılırken, ana karakterimiz Raya da geriye kalan son ejderhayı bulmaya çalışacak. Tahmin edeceğiniz üzere kötülüğü def edebilmesi için ejderhanın gücüne ihtiyaç duyacak.

The King’s Man – 21 Mart 2021

Kingsman serisinin yeni filmi The King’s Man, geçen yıl vizyona giriş yapacaktı. Ancak Disney ile Fox arasındaki birleşmenin ardından süresiz olarak ertelenmişti.

20th Century Studios altında yayınlanacak olan The King’s Man, daha önceden izlemiş olduğumuz iki filmin çok öncesini anlatacak.

The Falcon and the Winter Soldier – 19 Mart 2021

Bir başka MCU dizisi daha 2021 yılında Disney+ üzerinden yayınlanacak. Captain America’nın kalkanını devralan Sam Wilson, Bucky Barnes ile beraber sinema kalitesinde bir maceraya atılacak.

Avengers: Endgame’in hemen sonrasında geçeceği için önemli bir yapım olması beklenen dizi, birer saatlik 6 bölüm halinde izleyici ile buluşacak.

Bob’s Burgers: The Movie – 9 Nisan 2021

Loren Bouchard’ın yarattığı meşhur Bob’s Burgers de sinema filmine kavuşan animasyonlardan biri. 20th Century tarafından yayınlanacak Bob’s Burgers: The Movie, orijinal seslendirme kadrosunu ve orijinal karakterleriyle beyaz perdede boy gösterecek.

Ron’s Gone Wrong – 23 Nisan 2021

Locksmith Animations tarafından hazırlanan Ron’s Gone Wrong, sosyalleşme konusunda sorunlar yaşayan orta-sınıf öğrencisi Ron ve robotunu anlatacak. Günümüz sosyal medyasının insanlar üzerindeki etkisini de ele alacak olan filmin, her kesimden izleyiciye hitap edecek bir yapıda olacağı belirtilmekte.

Black Widow – 21 Mayıs 2021

Avengers hatta, Iron Man filmlerinin de çok öncesini anlatacak olan Black Widow, adında da tahmin edeceğiniz üzere Scarlett Johansson’un canlandırdığı Natasha’nın hikayesine odaklanacak.

Pandemi dünyamızı kasıp kavurmadan önce bahar aylarında vizyona girmesi beklenirken, ertelene ertelene sonunda 2021 baharında çıkacağını da öğrenmiş olduk.

Free Guy – 21 Mayıs 2021

Yine hem pandemi, hem de Disney-Fox anlaşması sebebiyle ertelenen filmlerden biri. Ryan Reynolds’un başrolünde olduğu Free Guy, bilgisayar oyunlardaki bir NPC’nin hayatını bizlerle paylaşacak.

Elbette yine Ryan Reynolds’ın kendine has mizahi anlayışı ve esprileriyle dolu olacağına inandığımız Free Guy’ın ilginç bir yapım olacağı kesin.

Cruella – 28 Mayıs 2021

“Hadi canım, ona da mı film çekiyorlar?” dediğinizi duyar gibiyim. 101 Dalmaçyalı çizgi film serisinden ve film uyarlamasından hatırlayacağınız Cruella de Vil’in gençliğini ve yaşadığı olayları konu edinecek Cruella da bu yılın ilginç yapımlarından biri.

70ler’in Londrası’nda geçecek olan Cruella’nın başrolü ise Emma Stone olacak. Acaba Disney, Malefiz de yaptığı gibi kötülerle bağ kurmamızı mı istiyor?

Loki – Mayıs 2021

Avengers: Endgame sırasında kucağına düşen Tesseract ile boyutlar arası yolculuğa başlamış Loki de Disney+ ile evlerimize konuk olacak bir başka MCU karakteri dizisi.

Muhteşem oyunculuğu ve performansıyla Tom Hiddleston yine başrol olarak karşımızda olacak. Tam olarak hikayenin gidişatını bilemesek de Loki’nin farklı zaman çizgileri ve boyutlarda dolaşacağı, kozmik bir macera izleyeceğiz gibi.

Luca – 18 Haziran 2021

Disney ve Pixar ortak yapımı olan Luca, İtalya Rivierası’nda geçecek orijinal bir yapım olacak. Çocukluğunun en muhteşem yaz tatilini geçiren Luca’nın macerasına eşlik edeceğiz.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 9 Temmuz 2021

Prodüksiyon cehenneminde kaybolmasına ramak kalan Shang-Chi, sonunda MCU evrenine dahil olmaya hazırlanıyor. Yeni karakterimiz Marvel filmlerine yeni bir hareket kazandıracak gibi. Hem de Disney’in Çin pazarındaki en büyük hamlesi olacak. Bunu da unutmamak lazım.

Mistik yanı kuvvetli olan bir dövüş filmi olacak olan Shang-Chi merakla beklenen bir yapım olarak bu yılın öne çıkan filmlerinden biri.

Jungle Cruise – 30 Temmuz 2021

Dwayne Johnson ve Emily Blunt’un başrollerinde olduğu Jungle Cruise, Amazon ormanlarında geçen heyecanlı bir yapım olacak.

Birbirlerinden farklı iki karakterin çatışmalarına sahne olacağını düşündüğümüz Jungle Cruise, Disney’in vizyon şansı tanıyacağı filmlerinden biri.

Deep Water – 13 Ağustos 2021

The Talented Mr. Ripley romanının yazarı Patricia Highsmith’in aynı isimli romanından uyarlanan Deep Water’ın başrollerinde Ben Affleck ve Ana de Armas bulunuyor.

Psikolojik-gerilim türündeki Deep Water, evlilikleri yolunda giden bir çiftin başlarından geçen sıradışı olayları konu edinecek.

The Beatles: Get Back – 27 Ağustos 2021

Beatles grubunun daha önce yayınlanmamış 60 saatlik kaydından yola çıkılarak hazırlanan The Beatles: Get Back’in arkasında Peter Jackson oturuyor. Grubun hayranlarına benzersiz bir tecrübe yaşatacağı söylenen Get Back, vizyona girecek filmlerden biri.

What If…? – Yaz 2021

Marvel Sinematik Evreni filmlerinde geçen hikayelere alternatif bakış açıları sunan What If…? çizgi dizi serisi de en çok merak edilen yapımlardan biri.

Black Panther, aslında Star-Lord olsaydı ya da süper kahramanların her biri zombi olsaydı, Dr. Strange kendisinin çok daha kötü bir haliyle dövüşseydi gibi alakasız ama eğlenceli olabilecek soruları yanıtlayan yapım, yaz aylarında Disney+ üzerinden yayınlanacak.

Dug Days – Sonbahar 2021

Pixar’In Up! filmindeki köpeği hatırladınız mı? Hah, işte Dug’ın da kendi programı Disney+ üzerinden yayınlanacak. Kısa hikayelerden oluşacak seri Dug’ın yaşadığı garip ve eğlenceli maceraları konu edinecek.

Death on the Nile – 17 Eylül 2021

Agatha Christie’nin 1937 tarihli romanından yola çıkılarak hazırlanan Death on the Nile, yazarı biraz tanıyorsanız anlayacağınız üzere gerilim üzerine odaklı bir film olacak.

Christie’nin yazdığı dedektif Hercule Poirot’un, Mısır’da geçen macerası ilk kez beyaz perdede boy gösterme şansına kavuşacak.

The Last Duel – 15 Ekim 2021

Matt Damon, Ben Affleck, Adam Driver, Jodie Comer gibi efsane oyuncuları bir araya getiren The Last Duel’in arkasında, yine bir sinema efsanesi Ridley Scott oturuyor.

Film hakkında çok az bilgi var ancak 14. yy Fransası’nda geçeceği ve epik tarihsel bir dönemi konu edineceği biliniyor.

Eternals – 5 Kasım 2021

Prodüksiyon cehenneminden çıkmayı başarmış bir başka Marvel yapımı olan Eternals, yıllardır vizyon fırsatı arıyordu. Senaryosu birkaç kez baştan yazılan, oyuncuları birkaç kez değiştirilen ve çekimlerine sıklıkla ara verilen Eternals sonunda vizyona girecek.

Chloe Zhao tarafından çekilen film için çok büyük oyuncularla anlaşılmıştı. Richard Madden, Gemma Chan, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Salma Hayek, Angelina Jolie ve dahası Eternals içerisinde yer alıyor. Marvel’ın kozmik anlatısına daha geniş bir çerçeve sağlayacak olan Eternals, yılın en merak edilen yapımlarından biri.

Encanto – 24 Kasım 2021

Kolombiya’nın dağlarında yaşayan Madrigals ailesini anlatacak olan Encanto, büyülü bir macera anlatacak. Pixar yapımı animasyon filmi, büyü ile uğraşan bir ailede, bu konuda kendisini geliştirememiş Mirabel’in etraflarındaki tehlikeyi sezinlemesiyle başlayacak.

West Side Story – 10 Aralık 2021

New York’un meşhur müzikallerinden olan West Side Story, diğer müzikallerin başına geldiği gibi sinema filmine uyarlandı. Gerçi bu sefer işin arkasında Steven Spielberg gibi uzman bir yönetmen ve Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose, David Alvarez gibi sağlam oyuncular var.

Müzikal sevenlerin izlemek isteyeceği bir yapım olacağı kesin.

Ms. Marvel – Kış 2021

Uzun arayışlar sonucunda bulunan Iman Vellani, Marvel filmlerinin Pakistan-Amerikalı ve aynı zamanda Müslüman olan ilk süper kahramı Kamala Khan’ı canlandıracak. 16 yaşındaki Kamala, keşfettiği yeni süper güçlerini öğrenmeye çalışırken, hayranlık duyduğu süper kahramanların yanında savaşmaya başlayacak.

Hawkeye – Kış 2021

Hawkeye da kendi dizisine kavuşan Avengers üyelerinden birisi. Jeremy Renner’ın Hawkeye’ı canlandıracağı dizide, ona yardımcı olacak Kate Bishop’u ise Hailee Steinfeld canlandıracak.

Henüz net bir yayın tarihi yok, ancak 2021 yılının sonlarında Disney+ üzerinden yayınlanması bekleniyor.

The Book of Boba Fett – Aralık 2021

The Mandalorian’ın 2. sezon finaliyle birlikte öğrendiğimiz The Book of Boba Fett, uzun süredir kayıp olan Boba Fett’in yeni maceralarını konu edinecek.

Temuera Morrison başrol Boba Fett’i canlandırırken, Mandalorian’dan hatırladığımız Fennec’i ise yine Ming-Na Wen canlandıracak. Asıl ilgi çekici nokta ise dizinin yönetmenliğini Robert Rodriguez yapacak.

Night at the Museum – 2021

Yıllar önce iki film halinde bizlerle buluşan Night at the Musem, bu sefer Shawn Levy elinde animasyon serisi olarak karşımıza çıkacak. Hikaye, seslendirme kadrosu hakkında pek bilgimiz yok ancak Disney+ üzerinden yayınlanacağını biliyoruz.

Star Wars: The Bad Batch – 2021

The Clone Wars serisi ile izleyicilerle tanıştırılan bir klon ekibi olan The Bad Batch, kendi serisine Disney+ üzerinde kavuşacak. Klon Ordusu içerisinde genetiksel anlamda, diğer kardeşlerinden farklı olan The Bad Batch ekibinin çıktığı, Klon Savaşları sonrasını anlatan bir macera olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.