Makaleler

Civil War Filminde Görmek İstediğimiz 5 Karakter

captain-america-civil-war-iron-man

Söz konusu gelecek yaz vizyona girecek olan Captain America: Civil War olunca, Marvel hayranlarını heyecanlandırmak konusunda hiç vakit kaybetmedi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde de belirttiğimiz gibi, stüdyo, Avengers: Age of Ultron’un izleyicilerle buluşmasının üzerinden 1 hafta gibi kısa bir süre geçtikten sonra Captain America: Civil War filminin oyuncu kadrosunu açıklamıştı.

Açıklama zaten kesin gözüyle baktığımız bilgileri onayladı;

Captain America (Chris Evans) ve Iron Man (Robert Downey Jr.) filmin iki başrolüyken, onlara Black Widow (Scarlett Johansson), Hawkeye (Jeremy Renner), Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) Falcon (Anthony Mackie), Winter Soldier (Sebastian Stan), Crossbones (Frank Grillo) ve Sharon Carter (Emily VanCamp) eşlik edecek. Ayrıca Black Panther (Chadwick Boseman) karakteri bu filmle birlikte Marvel Sinematik Evreni’ne katılacak ve Paul Rudd’ı da bir kez daha Ant-Man olarak göreceğiz. Daniel Bruhl ve Martin Freeman da henüz belirtilmemiş rollerde izleyiciyle buluşacaklar. Ayrıca filmde Avengers’dan Vision‘ı ve 2008 yılında vizyona giren Incredible Hulk’tan beri görmediğimiz General “Thunderbolt” Ross‘u da göreceğiz.

Koskoca bir paragrafı oyuncu kadrosuna ayırdığımız, yıldızlar geçidi gibi bir film olacak.

Filmde yer alacağı açıklanan tam olarak 16 kahramanımız var ama buna rağmen birileri eksik gibi hissettik ve kadroda görmek istediğimiz 5 kahramanı daha sizler için sıraladık:

1. Maria Hill

maria-hill

Yer aldığı üç filmde de Maria Hill, Cobie Smulders’ın performansıyla hepimizin beğenesini kazanmış bir karakter. Çizgi romanlarda Hill, tuttuğunu koparan ve Tony Stark’tan Cyclops’a, gerekli gördüğü zaman her süper kahramana kafa tutabilecek kadar cesur bir karakter. Cobie Smulders bu dik başlı karakteri beyazperdeye taşırken mükemmel bir iş çıkarıyor fakat filmlerde Maria Hill Nick Fury’nin sağ kolu olarak gözükmekten ileri gidemiyor. Agents of S.H.I.E.L.D’da kendisini aksiyon dolu bir dövüş sahnesinde izlemiş olsak da, Maria Hill kesinlikle daha fazlasını hak eden bir karakter. İşte bu yüzden onu Civil War ekibinde görmek istiyoruz.

2.Daredevil

daredevil-netflix

Netflix serisinin muazzam başarısı göz önünde bulundurulduğunda, Hell’s Kitchen’ın Şeytanı’nı Civil War ekibine katmak son derece mantıklı bir hareket gibi gözüküyor. Şimdiye kadar Nick Fury, Maria Hill ve Sif gibi sinemada izlemeye alışkın olduğumuz karakterleri dizilerde gördük ama bu gidişatın değişmesinin zamanı gelmiş gibi gözüküyor. Bu değişikliği yapmak için, gizemli ve bir o kadar da çekici Matt Murdock karakterini büyük bir başarıyla canlandıran Charlie Cox mükemmel bir tercih. Marvel Sinematik Evreni’ndeki az sayıda “kanunsuz” kahramanlardan biri olan Daredevil’ın Civil War ekibine katılması, eminiz ki filme bambaşka bir derinlik katacaktır. Ayrıca dizinin ikinci sezonu önümüzdeki sene Nisan ayında başlarsa, Mayıs ayında vizyona girecek olan filmle bağlanabilir.

3.Helen Cho

helen-cho

Öncelikle, Age of Ultron’u izlemeyenler için, spoiler uyarısı! Age of Ultron’daki küçük rolüyle Dr. Cho o kadar da önemli bir karakter gibi gözükmeyebilir fakat yaptığı keşifle Vision’ın hayat bulmasını sağlayan Helen Cho’nun Marvel Sinematik Evreni üzerinde yarattığı etki şüphesiz ki yadsınamaz. Age of Ultron’un sonunda Erik Selvig ve Maria Hill ile Avengers’ın New York destek ünitesinde çalışmaya başladığını gördüğümüz Cho’yu tekrar göreceğimiz kesin. Ekipteki yerine bakılırsa, Civil War kadrosunda Cho için kesinlikle bir yer var. Özellikle de Tony Stark gibi bir dehayı karşısına alacak olan Captain America’nın ekibi için Dr. Cho kaçırılmaz bir beyin gücü. Ayrıca, kadın karakterlerin büyük çoğunluğunu beyaz karakterlerin oluşturduğu Marvel evreninde, Asyalı bir oyuncuyu önemli bir rolde görmek hepimizin isteyeceği bir değişiklik.

4. Nick Fury

nick_fury

Bu kadar büyük bir Marvel filmi nasıl olur Nick Fury gibi bir karakteri atlar? Nick Fury dediğimiz zaman Marvel Sinematik Evreni’ni bir araya getiren kişiden bahsediyoruz, dolayısıyla kendi eseri dağılma tehlikesiyle karşı karşıyayken şöyle bir gözükse iyi olur diye düşünüyoruz. Ayrıca Captain America: Winter Soldier’da gördüğümüz heyecan dolu Nick Fury sahnelerinden sonra, karakteri bu tarz sahnelerde daha fazla görmek istiyoruz. Şimdiye kadar tam yedi Marvel filminde izleyiciyle buluşan Fury için Civil War gibi devasa kadrolu bir proje mükemmel bir sekizinci film olur gibi gözüküyor.

5. Spider-Man

spider-man

Bu listeyi Spider-Man’siz bitirmemiz mümkün değildi doğrusu. Zaten sosyal medyada dolaşan haberlere göre, henüz doğrulanmamış olsalar da, yeni Spider-Man seyirciyle ilk buluşmasını Civil War ile gerçekleştirecek. Etrafta Marvel’ın bir sonraki Spider-Man rolü için düşündükleri oyuncuları ikiye indirdikleri ve film çekimlerine önümüzdeki yaz başlayacaklarına dair dedikodular gezmekte. Bunları bir kenara bırakırsak, Spider-Man’in Civil War çizgi romanlarında göz ardı edilemeyecek bir rolü var. Iron Man’in ekibine katılan Peter Parker, yıllarca kaçındığı şeyi yapıyor ve milyonların önünde maskesini çıkartarak kimliğini ifşa ediyor. Tabii ki daha ilk filminde Marvel’ın Spider-Man’e maskesini çıkarttıracağını düşünmüyoruz. Ayrıca Age of Ultron’un çizgi romanla alakası göz önünde bulundurulduğunda, bir devam niteliğinde olacak Civil War’un da çizgi romanla paralel gideceğini pek düşünmüyoruz. Ama yine de, yeni Spider-Man’i hayranlarla tanıştırmak için süper kahramanların yetkilerinin ve “kahramanlıklarının” sorgulandığı bir film oldukça iyi bir seçenek gibi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hayvan Mezarlığı'ndan İlk Görüntüler Geldi, Church Değil Mi O?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.