Makaleler

Arya Stark’ın Yaşadığı Olayı Çözebilecek Gizemli Detay

arya-stark-banner

Game of Thrones’un 6. sezonunda The Broken Man isimli bölümde Arya Stark‘ın yaşadığı olay son zamanlarda çok konuşuldu, pek çok teoriyi de beraberinde getirdi.

Hatta biz de bu teorilerden bir tanesini yazıp detaylarıyla açıkladık. Ortaya çıkan bu teori ise dikkatli bir izleyiciden çıktı.

BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR

HBO tarafından yayınlanan “No One” isimli Game of Thrones 6. sezon 8. bölümün görselinde Kimsesiz’in (Waif) arkasındaki gölge olay oldu.

kimsesiz-waif-syrio-forel

Hemen hemen herkesin bir şekilde geri döndüğü sezona yakışan detayda; Kimsesiz’in arkasında Arya’nın ilk sezonda kılıç eğitmeni olan Braavoslu Syrio Forel‘i görüyor gibiyiz.

Arya’nın kılıç eğitmeni olan Braavoslu kılıç ustası Syrio Forel, King’s Landing’deki askerlerin saldırısına uğramıştı. Kendisinin öldüğünü görmedik ama öyle olduğunu tahmin ettik. Gerçi kendisinin dövüş konusunda ne kadar usta olduğunu pek çok kez görmüştük, bu nedenle hem kalbimizde hem de aklımızın bir ucunda ölmediğine dair bir umut vardı.

syrio-forel

Kimsesizin arkasındaki gölge ile Syrio Forel’in görüntüsünü yanyana koyunca kıvırcık saçlarıyla ve postürüyle gerçekten de arada büyük bir benzerlik ortaya çıkıyor.

No One bölümünün fragmanında kimsesizi Arya’yı kovalarken görüyoruz. Eğer kimsesizin arkasındaki gölge Syrio Forel ise ve müdahale edecekse muhtemelen bu kovalamacadan sonra olacaktır diye düşünüyoruz. Sonuçta paylaşılan bu fotoğrafın hangi an olduğunu bilmiyoruz.

Game of Thrones’un yeni bölümüne çok az zaman kaldı. Muhtemelen sorularımızın cevaplarını yeni bölümde alacağız.

İlginizi Çekebilir  İzlenmesi Gereken Düşük Bütçeli 20 Bilimkurgu Filmi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. o kadar egitim bosuna gitmedi neyse ki. kacis sahnesi tiyotrocu ablanin ölümü bizi üzdü ama kimler ölmeedi ki alistik ona :/ nese sonu güzel oldu. ben “arya stark’im” diyince elemanin hafif bir gülümsedi herhalde oda bunu söylemesini bekliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu