Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Neill Blomkamp RoboCop Returns’ün Yönetmenliğinden Ayrıldı

Neill Blomkamp RoboCop Returns’ün Yönetmenliğinden Ayrıldı

District 9 ile gönüllerimize taht kurmuş yönetmen Neill Blomkamp, RoboCop Returns’ün yönetmen koltuğuna da oturacağını duyurduğunda hem kendi takipçilerini hem de RoboCop sevenleri bir hayli heyecanlandırmıştı. Ne yazık ki Blomkamp elinden çıkma bir RoboCop hayali kuran izleyicilerin bu hayalleri suya düşecek zira Blomkamp, bir korku filmi çekmek için projeden ayrıldığını kısa ve öz bir tweet ile duyurdu.

1987’de çıkan orijinal RoboCop filminin devamı olacak RoboCop Returns’ün senaryosu da orijinal filmin yazarları Ed Neumeier ve Michael Miner tarafından kaleme alınmış fakat film, bazı sıkıntılar nedeniyle bugüne kadar çekilememişti. Şimdi ise bu senaryo Terminator: Dark Fate senaristlerinden Justin Rhodes ve Tim Miller tarafından yeniden düzenleniyor.

Fakat ne yazık ki bu yeni film, Blomkamp’ın yorumu ile karşımıza çıkmayacak. Kendi duyurusunda da belirttiği gibi Blomkamp, bir korku filmi çekmek için projeden ayrıldı ve filmin bünyesinde olduğu stüdyo MGM de Blomkamp’ı beklemek yerine yeni bir yönetmen arayışına girmiş durumda.

İlginizi Çekebilir  Maleficent 2 Filminin Prensi Belli Oldu