Sinema Haberleri

Neil Gaiman ve Guillermo del Toro İkilisi Doctor Strange Filmine Talipmiş!

neil-gaiman-del-toro

Marvel’ın yüce büyücüsünün sinematik evrenin bir parçası olmak için yola çıkmış olması çizgi roman okurları için gerçekten sevindirici bir olay. Peki zaten muhteşem olan bir karakterin filmini ne daha da muhteşem yapabilirdi?

Doctor Strange‘in gizemli dünyasına sıra dışı ve harika bir bakış açısı getirebilecek, modern fantazyanın iki dahisi: Neil Gaiman ve Guillermo del Toro.

Biz her ne kadar böyle düşünsek de ne yazık ki Marvel bizimle aynı fikirde değil.

İkilinin bu arzusu ise Gaiman’ın çizgi roman yazarı Kurt Busiek ile arasında geçen Twitter diyaloğunda ortaya çıktı.

Ama bu konuşma, bu fikrin ilk defa gündeme gelişi değil. Hem Gaiman hem del Toro, Hellboy II‘nin setinde buluşup Gaiman’ın Doctor Strange filmi teklifini ortaya atmasından daha önce de bahsetmişlerdi. Daha önce 1602’de Doctor Strange karakterini yazma şansı yakalayan Gaiman bu konuda her zaman hevesini korudu fakat del Toro ise bunun arkadaşlar arasında öylesine bir fikirden başka bir şey olmadığından bir röportajında şöyle bahsediyor: “Hellboy II setini ziyaret ettiği zaman, Neil bana bir Doctor Strange filmi yapsak harika olmaz mıydı diye sormuştu ve ben de evet harika olur diye yanıt vermiştim. Fakat konu orada kapanmıştı. Bu konuşmadan dört ya da beş hafta sonra ise Neil Gaiman ve Guillermo del Toro, Doctor Strange filmi üzerinde çalışıyor haberleri etrafta dolaşmaya başladı. Bundan Marvel’ın bile haberi yoktu.”

doctor-strange

Fakat Gaiman’ın attığı Tweet, projenin belli bir noktada iki arkadaş arasındaki sohbetten daha öte bir noktaya gittiği izlenimini uyandırıyor. Projenin geri çevrilmiş olması bir açıdan mantıklı çünkü ikilinin arasında bu konuşmanın geçtiği yıl 2008 ve daha o zamanlar süper kahraman filmlerinin sinema sektörünü yönetmesi Marvel için uzak bir hayaldi. Her şeye rağmen, bu sıra dışı ikilinin ellerinden çıkmış bir Doctor Strange filmi muhteşem olabilirdi.

İlginizi Çekebilir  Warcraft Filmi İçin Karakter ve Oyuncu Karşılaştırması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu