Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » J.R.R. Tolkien’i Oynayacak Aktör Belli Oldu

J.R.R. Tolkien’i Oynayacak Aktör Belli Oldu

Modern fantazyanın, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in yaratıcısı, Orta Dünya’nın babası J.R.R. Tolkien’in hayatı sinemaya uyarlanırken filmle ilgili gelişmeler yaşanıyor.

Bundan 3,5 sene önce Tolkien’in hayatının film olacağını duyurmuştuk. Hatta sonrasında filmden pek ses çıkmayınca Yüzüklerin Efendisi filmlerinin yapımcıları işe el atmıştı ve Middle Earth isimli bir filmi hazırladıklarını açıklamıştı.

İsmi “Tolkien” olarak belirlenen filmin senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford‘un yazacak. Film Tolkien’ın arkadaşlığı ve sevgiyi öğrendiği okul yıllarına ve gençliğine odaklanacak. Gelen son haberlere göre biyografik filmin yönetmen koltuğunda ise Finli yönetmen Dome Karukoski oturacak.

Tolkien’i Kim Oynayacak?

Tolkien isimli film ilk duyurulduğunda kafamızdaki en önemli soru buydu ve yapılan açıklama ile Tolkien’i canlandıracak aktör açıklandı. Daha önce yeni X-Men serisinde Beast, Jack the Giant Slayer filminde Jack, Mad Max: Fury Road filminde Nux olarak karşımıza çıkan Nicholas Hoult, ünlü yazarı canlandıracak.

Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı bilinmiyor. Heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  2017 Cannes Film Festivali'ndeki Fantastik Filmler